Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da karadut ağacı aralık ayında meyve verdi

'nın Milas ilçesinde aralık ayında meyve veren ağaç görenleri şaşkına çevirdi.Zaman zaman böyle haberler duyduklarını, ancak inanmakta güçlük çektiklerini belirten vatandaşlar, "gözlerimize inanamadık" dediler. Şevketiye Mahallesi Kemerler mevkisinde yaşayan Fatih Kendir, 5 yıl önce evinin bahçesine diktiği karadut ağacının bir yılda iki defa meyve vermesiyle büyük bir şaşkınlık yaşadığını söylemişti.

Muğla'da karadut ağacı aralık ayında meyve verdi

Bahçesine 5 yıl önce çocuklarının yemesi için karadut ağacı diktiğini belirten Kendir, her yıl mayıs ve haziran aylarında meyve veren ağacın sonbahar başında yapraklarını döktüğünü ancak kasım ayı başında yeniden filizlenerek yapraklandığını kaydetti.

Muğla'da karadut ağacı aralık ayında meyve verdi

Havaların halen beklenen düzeyde soğumadığı ve sıcaklıkların ağaçların dengesini bozduğu değerlendirmesinde bulunan Kendir, "Ağaç, normalde mayıs ve haziran aylarında meyvesini verirdi...

Muğla'da karadut ağacı aralık ayında meyve verdi

Bu sene meyvesini verdikten sonra tekrar kasım ayında yapraklanmaya başladı. Tekrar meyvesini verdi. Son 15 günde tekrar meyvesini yemeye başladık. Meyveler de oldukça lezzetli." dedi.

Muğla'da karadut ağacı aralık ayında meyve verdi

Milas ilçesinin Şevketiye Mahallesi Kemerler mevkisinde yaşayan Fatih Kendir, gazetecilere yaptığı açıklamada, evinin bahçesindeki karadut ağacının bir yılda iki defa meyve vermesiyle büyük bir şaşkınlık yaşadığını söyledi.

BİZE ULAŞIN