Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da ara bereketi

Karnesiz ilk ara tatilin başlamasının ardından UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "en iyi korunan 20 kent" arasında bulunan 'ün ilçesinde yoğunluğu yaşanıyor. "Korumanın başkenti" olarak da adlandırılan Safranbolu, Cumartesi gününden itibaren yerli turistlerde yoğunluk yaşıyor. Başta Ankara ve İstanbul'a yakın olması dolayısıyla buralardan çok fazla turist ağırlarken, 'nin dört bir yanından turist ağırlıyor.

Safranbolu'da ara tatil bereketi

Karnesiz ilk ara tatilin başlamasının ardından UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "en iyi korunan 20 kent" arasında bulunan 'ün ilçesinde yoğunluğu yaşanıyor.

Safranbolu'da ara tatil bereketi

Yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatiline girmesiyle turizmde de hareketlik yaşanmaya başladı. Osmanlı döneminden kalma han, hamam, konak, cami, çeşme, köprü gibi kültür varlıklarıyla açık hava müzesini andıran , ara tatilde de turistlerin uğrak yeri oldu.

Safranbolu'da ara tatil bereketi

UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınmasının ardından her yıl ziyaretçi sayısını artıran tarihi ilçe, dini, milli tatillerin yanı sıra okulların edildiği zamanlarda da yoğunluk yaşıyor.

Safranbolu'da ara tatil bereketi

"Korumanın başkenti" olarak da adlandırılan , Cumartesi gününden itibaren yerli turistlerde yoğunluk yaşıyor. Başta Ankara ve İstanbul'a yakın olması dolayısıyla buralardan çok fazla ağırlarken, 'nin dört bir yanından turist ağırlıyor.

Safranbolu'da ara tatil bereketi

İstanbul'dan 'ya tatile gelen Erhan Hacızade, İhlas Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, ara tatili değerlendirerek tatile çıktıklarını söyledi.

Safranbolu'da ara tatil bereketi

Güzel bir dönemi geçirdiklerini ifade eden Hacızade, "Bir fırsat oluşturarak kültür turu yapmak, çocuklarımızın da etraflarındaki şehirleri ve kültürel yerleri görsün, tanısın, bilsin istedik. Yörük köyünü gezdik. Köy muhteşem, tarihi dokusu, yapısı, binaları ve etrafı çok kayda değer güzellikte. Herkesin gelmesini tavsiye ederim" dedi.

Safranbolu'da ara tatil bereketi

İstanbul ve İzmit'ten gelen çocuklarda okulların olması dolayısıyla aileleri birlikte tatile çıktıklarını belirtti.

BİZE ULAŞIN