Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağanak yağış 'da caddeleri göle çevirdi

'da aniden bastıran sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Ajansların geçtiği son dakika haberine göre; kentte çeşitli bölgelerde yağış nedeniyle yollar göle döndü ve trafik yoğunluğu oluştu. Fatih'te altgeçitlerle birlikte bazı dükkanlarda ve bir otelde su baskını yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Haliç Sosyal Tesisi'nde de su birikintisi oluştu. Görevliler suyun tahliyesi için çalışma yaptı.

Sağanak yağış İstanbul'da caddeleri göle çevirdi

'un bazı bölgelerinde aniden bastıran sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Birçok noktada cadde ve yollar göle dönerken araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Yağışın en çok etkilediği yerlerden biri de Eminönü oldu.

Sağanak yağış İstanbul'da caddeleri göle çevirdi

Sağanak yağış trafiği de olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle yavaşlayan araçlar ve Eminönü'nde bulunan alt geçidin kapanmasının ardından trafik kilitlendi. Eminönü'nde oluşan trafik yoğunluğu havadan görüntülendi.

Eminönü'nde bulunan dükkanları su basarken vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Sağanak yağış İstanbul'da caddeleri göle çevirdi

FATİH'TE OTELİ SU BASTI

Sağanak, Fatih'te su baskınlarına neden oldu. bazı iş yerleri ve alt geçitler sular altında kalırken, trafikte uzun araç kuyrukları oluştu.

'da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Fatih Aksaray'da su baskınları meydana geldi. Aksaray ve Yenikapı alt geçitleri sular altında kaldı. Bir süre bazı noktalarda trafik akışı sağlanmadı. Araç sürücüleri ve vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bölgede trafik yoğunluğu oluşurken, Kabataş-Bağcılar tramvay hattı da bir süre şiddetli yağış nedeniyle, Bağcılar-Yusufpaşa istasyonları arasında seferlerini sürdürdü. Aniden bastıran yağmurla yollar göle dönerken, bazı iş yerlerini de su bastı. Su basan iş yerlerini ve bir oteli vatandaşlar kendi imkanlarıyla temizlemeye çalıştı. İBB ekipleri de suyla dolan alt geçitlerde çalışma yaptı.

Sağanak yağış İstanbul'da caddeleri göle çevirdi

OTELİ SU BASTI

Aksaray'da bulunan bir oteli de su bastı. Aniden bastıran yağmurla birlikte önlem almaya çalışan otel çalışanları otel girişine kum torbaları koydu ancak su baskınını engellemekte başarılı olamadı. İçeri dolan sular resepsiyondan alt katlara indi. Otel içinde de çalışanlar kum torbaları ve tuğlalarla setler çekerek suların başka yerlere de gitmesine engel olmaya çalıştı. Aşağı katlara inen sular asansör boşluğunda yaklaşık 3 metre su birikmesine neden oldu. Otel çalışanları kendi imkanlarıyla suları tahliye etmeye ve oteli temizlemeye çalıştı.

Sağanak yağış İstanbul'da caddeleri göle çevirdi

Otel çalışanı Serkan Gökşi , " Otelde görevliyim yaklaşık 9 senedir burada çalışıyorum. Sürekli yaşıyoruz bunu. Gelen sular burada birikiyor. Birikince kendi imkanlarımızla kumlar koyuyoruz. Araçlar geçince su seviyesi yükseliyor bir faydası olmuyor. Her seferinde çok büyük maliyetler yaşıyoruz" diye konuştu.

Sağanak yağış İstanbul'da caddeleri göle çevirdi

Fatih Camii'nin bulunduğu Fevzipaşa Caddesi'ndeki bir çok dükkan göle döndü. Esnaf dükkanlarına dolan yağmur suyunu kendi imkanlarıyla boşalttı. Fatih'te giyim mağazası olan Sedat Selbür, "Burası Fevzipaşa Caddesi her sene Haziran ayında burası tekrarlanıyor, biz yetkililere söylüyoruz 'burada rögarlar çok kısıtlı, bu aylarda temizlik yapın en azından rögarları açın' diye yağmuru geleceği belli oluyor zaten. Gelip 1 saat önceden buraları açsalar en azından bu görüntüler olmaz. Bütün dükkanlar olduğu gibi yağmurun altında kalıyor, eşyalar ıslanıyor. Belediyelere de söylüyoruz bir çözüm bulamıyorlar. Kim bunun yetkilisiyle gelsin ilgilensin. " derken, kadın giyim mağazasında çalışan Şeyma Taş, " Şiddetli yağmur yağdığında böyle oluyor maalesef.

Sağanak yağış İstanbul'da caddeleri göle çevirdi

Su seviyesi dükkanın seviyesine kadar gelmişti. Asıl problem orada normalde mazgallardan gitmesi lazım. Yağmur bitti sular çekildi, yağmur esnasında niye böyle olmuyor ve inanılmaz kokular basıyor. Ben kesinlikle ihmal olduğunu düşünüyorum. Belediyeye özellikle 2 sene önceki doludan sonra topluca alt yapıyla ilgili bir şikayette bulunuldu. Bu durum devam ettiğine göre muhtemelen bir şey yapılmadı. Kendi kendimize zararımızı karşılıyoruz. Yine olan bize oluyor. " dedi.

SON DAKİKA