Koramirale 'casusluktan' 6 yıl istendi

'Fuhuş ve casusluk çetesi' iddianamesi kabul edildi. İddianamede Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Kösele dahil 55 asker sanık olarak yer alıyor

Giriş Tarihi: 23.1.2013
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen "gizli belge ve belge bulundurma" soruşturması tamamlandı. İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, "fuhuş yaptırılan kadınlar aracılığıyla yüksek rütbeli askeri personelin uygunsuz görüntülerini çektikleri ve bunlarla şantaj yaparak bazı askeri bilgileri elde ettikleri" iddia edilen 88'i tutuklu 357 sanık yer aldı. Sanıklar arasında 3'ü kadın, 55 muvazzaf asker bulunurken 196 müşteki ve 831 mağdura da yer verildi. İddianamede, marina işletmeciliği yapan şüpheli Bilgin Özkaynak liderliğindeki suç örgütünün, kurbanlarının özelliklerini tespit edip, hedeflerine ulaştığı belirtildi. İddianamede, Özkaynak ile eskortluk yaptığı öne sürülen Narin Korkmaz hakkında, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "kişisel verilerin kaydedilmesi", "devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etmek" suçlarından müebbet hapis cezası isteniyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Veysel Kösele hakkında ise "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak", "yasaklanan bilgileri temin etmek" suçlamasıyla 2 ile 6 yıl arası hapis cezası talep ediliyor. Diğer sanıklar hakkında ise 2 yıldan müebbete varan hapis cezaları isteniyor.

DENETLEME BAŞARISI 'OTEL GÖRÜNTÜLERİYLE'
Bazı fişleme kayıtlarında şu bilgiler var: A.A: Denetlemeye gelen ekip için kızlardan yardım istedi. Ekipteki albayların otelde görüntüleri çekildi. A'nın istediği gibi harekat başarı ödülü verdirildi. Görüntüler reiste. K.C: Atama kararnamelerini ve Kanun tasarılarını temin edebiliyor. Boy kompleksi var. M.K.K: Bandırma'dan Ege görevi için kalkan uçakların uçuş güzergâhlarını 7 dakika içinde Yunanistan'a gönderiyormuş. Araştırılması gerekiyor. Bize de yakın duruyor. Reisin haberi var.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koramirale 'casusluktan' 6 yıl istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN