Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayburt'un 4 aylık rektörü intihar etti

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Gökhan Budak, bileklerini kesip 4'üncü kattan atladı. Budak'ın zayıflama hapı nedeniyle bunalıma girdiği sanılıyor

Giriş Tarihi: 27.1.2013
Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Budak (45), Erzurum'daki lojmanda hap içip, bileklerini kestikten sonra 4. kattaki evinin balkonundan atlayarak intihar etti. Budak'ın bir süredir zayıflama hapıyla birlikte anti depresan ilaç aldığı öne sürüldü. 4 ay önce Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Budak, eşi ve çocukları Erzurum'da olduğu için hafta sonları Erzurum'a gidip, hafta içi tekrar Bayburt'a dönüyordu. Budak, Cuma akşamı, daha önce öğretim üyesi olarak görev yaptığı Erzurum Atatürk Üniversitesi'ndeki lojmanlarda bulunan evine gitti. İddiaya göre acı hissetmemek için önce ilaç içen Budak, saat 10.00'da bileklerini kesip, eli kanlı halde dördüncü kattaki balkondan aşağıya atladı.

KOMŞUSU HAYATA DÖNDÜRDÜ AMA...

Budak'a ilk müdahaleyi yapan doktor olan komşusu rektörü tekrar hayata döndürdü. Budak ambulansla kaldırıldığı Atatürk Üniversitesi içindeki Yakutiye Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Budak'ın eşi Sibel ve çocukları Aykan (17) ve Semih (12) büyük üzüntü yaşarken, intiharla ilgili geniş çaplı tahkikat başlatıldı. Budak'ın bir süredir kullandığı zayıflama hapını perşembe günü bıraktığı ve rahatlamak için anti depresan ilaç almaya başladığı belirtildi. Uzmanlar zayıflama haplarının kullanımı bir anda kesildiğinde ağır psikolojik sornuçlar doğabileceğini belirtti. Ayrıca Budak'ın kullandığı anti depresanların da yan etki yapmış olabileceği belirtildi. Budak bugün memleketi olan Erzurum'un Olur ilçesinde toprağa verilecek.

ATOM PROFESÖRÜYDÜ
1989'da Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nden mezun oldu. 2006'da Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalı'na profesör olarak atandı. X-ışını Floresans Spektroskopisi, Atom ve Moleküllerin Kuantum Mekaniksel Hesaplamaları ile Monte Carlo Simülasyon Tekniği konularında 60'dan fazla SCI kapsamındaki dergilerde bilimsel makalesi bulunuyor. SCI kapsamındaki makaleleri TÜBİTAK Teşvik Primi ile ödüllendirildi ve 500'den fazla atıf yapıldı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayburt'un 4 aylık rektörü intihar etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN