'Meclis üniversite kürsüsü değil'

Giriş Tarihi: 30.1.2013
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM grup toplantısında parti programından milliyetçililik bölümünü okuduktan sonra, İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'i "üniversite kürsüsünden konuşmuyoruz" diye uyardı. İhale baskını yapılan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne destek için bugün bu ile gidecek olan CHP lideri şöyle dedi:
AKP Eskişehir'de yerel seçim kampanyasını başlattı. İzmir'de geri tepki Eskişehir'de de geri tepecek.
(Başbakan'ın tutuklu muvazzaf subaylarla ilgili sözleri) Günaydın beyefendi, yeni mi aklın başına geldi? Ama geldiği nokta iyi, haksızlığı o da görüyor.
(İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'e) Parlamentoda konuşurken, bir üniversitede ders vermiyoruz. Kullandığımız sözlerin nereye çekiştirileceğine dikkat etmeliyiz. Dikkatli ve özenli bir üslup kullanacağız.
(Parti programı 'milliyetçilik' bölümü) Biz aynı zamanda milliyetçiyiz. Ulusalcı diyorlar; Ulusalcı olmayan mı var? 6 okumuzdan biri bu.
(MYK'da revizyon) Yok efendim. Nereden çıkıyor? Tamamen hayal ürünü.

FIRAT'TAN MESAJI

CHP'den istifa eden Adıyaman Milletvekili Salih Fırat ise AK Parti'ye katılacağı iddialarını "Öyle bir şey yok" diyerek yalanlarken CHP'de yeni istifaların yaşanabileceği mesajı verdi. Fırat, "CHP içinde, bu söylemler devam ederse, duyarlı istifalar gelebilir" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Meclis üniversite kürsüsü değil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN