Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 ankette de AK Parti oyları yüzde 52'nin üzeri

Erdoğan, Karadeniz bölgesi milletvekilleriyle yaptığı toplantıda GENAR ve KONDA'nın yaptığı anketlerin sonuçlarını açıkladı

Giriş Tarihi: 10.2.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Perşembe günü Karadeniz bölgesi milletvekilleriyle yaptığı toplantıdan ilginç ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Toplantıda GENAR ve KONDA'nın AK Parti için yaptırdığı iki araştırmanın sonuçlarını açıklayan Erdoğan, belediye başkanlarını daha çok çalışmaları konusunda uyardı. GENAR'ın araştırmasına göre AK Parti'nin oyları yüzde 52.3 çıktı. AK Parti'yi yüzde 26.6 ile CHP, yüzde 11.6 ile MHP, yüzde 6.8 ile BDP izledi. KONDA araştırma şirketinin sonuçlarına göre ise oy oranları şu şekilde: AK Parti yüzde 52.4; CHP 21.2; MHP 12.5; BDP 7.2.

BAŞKANLARA UYARI
İl il belediye başkanlarının performansını yaptırdığı araştırmalarla ölçtüklerini de belirten Erdoğan, bazı belediyelere teşekkür ederken performansı kötü olan başkanları uyardı. Erdoğan, "Her ay yaptırdığımız anketlerle performansınızı denetliyoruz, ölçüyoruz. Yerel seçimlere bir yıl var. Devam edip etmeyeceğiniz performansınıza bağlı" uyarısı yaptı ve "Performans kaybına göz yummayacağız" mesajı verdi. Karnesinde kırık not olan belediye başkanlarından daha çok çalışmalarını isteyen Erdoğan, "Çalışacaksınız, bu iş sadece hizmet götürmekle olmuyor. Vatandaşlarla bire bir temas edin. Gönüllerini kazanın. Eşlerinizle birlikte kapı kapı dolaşın. Güler yüzlü olun. İnsanlarla ilişkilerinizi güçlendirin" dedi. PKK'nın silahlarını bırakmasına yönelik işleyen çözüm sürecine ilişkin de milletvekili ve belediye başkanlarına bilgi veren Erdoğan, "Süreç gayet güzel yürüyor, bozacak adım atmayın" uyarısı yaptı. "Türk ırkçılığı da Kürt ırkçılığı kadar tehlikeli" diyen Erdoğan, Türk dış politikasına yapılan eleştirilere de "Eleştiriyorlar ama bu alternatif dış politikayla uluslararası gücümüzü artırdık" yanıtı verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 ankette de AK Parti oyları yüzde 52'nin üzeri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN