Saygun'a geçmiş olsun ziyareti

Giriş Tarihi: 10.2.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balyoz davasından 18 yıl hapis cezasına çarptırılan ve önceki gün açık kalp ameliyatındayken tahliye haberi gelen emekli Orgeneral Ergin Saygun'u hastanede ziyaret etti. Dün saat 12.10'da Üsküdar Kısıklı'daki evinden çıkan Başbakan önce Okmeydanı'nda özel bir hastanede yoğun bakımda 10 gündür uyutulan işadamı Enver Ören'e gitti. Sonra da aynı hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavi gören müzisyen Müslüm Gürses'i ziyaret etti. Burada 40 dakika kalan Erdoğan, çıkışta Gürses ve Ören'in yoğun bakımda olduğunu hatırlatarak, doktorların en üst düzeyde ilgi gösterdiklerini söyledi. Erdoğan, "Bize düşen şu anda dua etmek" diye konuştu.

'ZAHMET ETTİNİZ'
Daha sonra son anda verdiği kararla Saygun'u ziyarete giden Erdoğan'a, ameliyat ve tedaviyle ilgili bilgiyi Kamu Hastaneler Birliği Bakırköy Bölgesi Genel Sekreteri Doç. Dr. İhsan Bakır verdi. Bakır, Saygun'un Başbakan'ın 5 dakika süren ziyaretinden memnun olduğunu belirterek, teşekkür ettiğini ifade etti. Bakır, yaklaşık 8.5 saat süren ameliyat sonrası Saygun'un kalbine daha önce takılan protez mitral kapağın değiştirildiğini ve hayati fonksiyonlarının normal olduğunu söyledi. Başbakan'ın ziyaretini Ece Saygun da Twitter'dan şöyle duyurdu: "Başbakan geldi. Babamı yoğun bakımda ziyaret etti. Babam görünce çok şaşırdı, toparlanmaya çalıştı. Babama moral oldu. Herhangi bir şey konuşmadık tabiki. Babam konuşmak isteyince oksijenini çıkardılar. 'Zahmet ettiniz, teşekkür ederim' dedi. Ama bunu uzun sürede söyledi tabii. Yanında fazla kalmadık, yaklaşık 5 dakika. Zaten solunum cihazından bugün çıkarıldı, yorgun. Benim için şu anda en önemli şey babamın morali ve hayata tutunması. Tüm arayanları tek tek söyledim gözleri doldu. Bu ziyaret de moral."

TESPİHLE UĞURLADI
Emekli Org. Ergin Saygun'un kızı Ece Saygun, Başbakan Erdoğan'ı elinde babasının tespihi ile karşıladı. Ece Saygun elinden bırakmadığı tespihin önemini önceki gece A Haber'de Şirin Sever'e şöyle anlattı: "Babamın sabır çektiği bu tespihi ben elinden ameliyata girerken aldım. İkimizin arasında manevi bir güç olduğuna inanıyorum"BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saygun'a geçmiş olsun ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN