Türkiye'nin en iyi haber sitesi

anjiyo oldu

BDP Genel Başkanı 'ın anjiyo olduğu öğrenildi.

Giriş Tarihi: 12.3.2013 10:42 Güncelleme Tarihi: 12.3.2013 14:28
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, geceyi Diyarbakır Memorial Hastanesi Kardiyoloji Servisi'nde geçiren BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sabah saatlerinde anjiyo olduğu öğrenilirken, sağlık durumunun iyi olduğu ve bugün taburcu edilebileceği bildirildi.

Bu arada gün içerisinde hastane yetkililerinin Demirtaş'ın sağlık durumuna ilişkin bir açıklama yapması bekleniyor. Demirtaş, dün sabah saatlerinde göğsündeki ağrı ve sıkışma nedeniyle Diyarbakır Memorial Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

DURUMU İYİ

Memorial Diyarbakır Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Cegerğun Polat, BDP Genel Başkanı 'ın sabah saatlerinde kolundan koroner anjiyografi olduğunu, durumunun iyiye gittiğini söyledi. Polat, Demirtaş'ın akşam saatlerinde ya da yarın sabah taburcu edileceğini ifade etti.

BDP Genel Başkanı Demirtaş, göğsündeki sıkışma şikayetiyle dün sabah saatlerinde hastaneye kaldırıldı. Bir gün boyunca burada gözetim altında tutulan Demirtaş, sabah saatlerinde kolundan anjiyo oldu. Demirtaş'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Memorial Diyarbakır Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Cegerğun Polat, BDP Genel Başkanı Demirtaş'ın durumunun gayet iyi olduğunu, bundan ötürü yüzlerinin güldüğünü söyledi. Polat, şöyle konuştu:

"Sonuç iyi çıktığı için. Dün sabah itibariyle Sayın Genel Başkan göğüste sıkışma şik'yetiyle hastaneye başvurdu. Tıbbi değerlendirme sonrası bir takım sağlık kontrolleri yapma ihtiyacı duyduk. Yatırarak bir takım tetkiklerini yaptık. İzleyen takiplerinde bir takım şüpheler biraz daha yoğunlaştı. 24 saate tamamlayalım istedik bu takipleri. 24 saat sonrası bu sabah erken saatlerde efor testi yaptık. Hem efor testinin sonucu hem de şikayetler üzerine koldan koroner anjiyo yaptık. Koldan yaptığımız anjiyoda tıkayıcı herhangi bir hayati önem taşıyan ciddi bir şey saptamadık. Bu, yüzümüzü güldüren bir sonuç. Genel başkanın durumu iyi. Şu an istirahat ediyor. Bu akşam saatlerinde ya da yarın sabah taburcu etmeyi düşünüyoruz. Pek bir sıkıntısı yok. Başka problemleri yok değil, onlarla ilgili bölümlerle görüşüyoruz. Medikal diyebileceğimiz şik'yetleri mevcut. Şu an genel durumu iyi. Dediğim gibi ya bugün ya da yarın taburcu edeceğiz."

Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran da Demirtaş'ın sabah saatlerinde anjiyo olduğunu, durumunun gayet iyi olduğunu söyledi. Baran, "Kendisini gördük, gayet iyiydi. Herhalde birkaç saat daha gözetim altında tutulur, akşam saatlerine doğru taburcu edilir. Normal odadaydı. Herhangi bir problemi yok." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selahattin Demirtaş anjiyo oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN