CHP grubu karıştı

Kılıçdaroğlu'nun çözüm süreciyle ilgili eleştirilerini sürdürdüğü CHP Grubunun kapalı toplantısında ulusalcı-yenilikçi vekiller kavga etti

Giriş Tarihi: 10.4.2013
CHP'nin basına kapalı yapılan Meclis grup toplantısında ulusalcı ve yenilikçi milletvekilleri Ergenekon kavgası yaptı. Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun Diyarbakır Baro Başkanıyken Ergenekon konusunda verdiği röportajları okuyan Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, "Genel başkan yardımcımız Ergenekon davasının müdahili. Yani bu tertibin başındaki isim. Şimdi biz 40 milletvekili ile dün Silivri'ye neden gittik, neye karşı çıktık" diye sordu.

'PARTİYİ BÖLÜYORSUN'
Bu soruya "Ben 2008'de Baro başkanı olarak davaya müdahil oldum. O zaman Ergenekon'da Veli Küçük vardı, Levent Ersöz vardı. Bu dava diğer dosyalarla birleştirilmemiş, sulandırılmamıştı" yanıtı veren Tanrıkulu, Haberal, Balbal ve Aygün'ün adaylığını kimsenin sorgulayamayacağını belirtti. Bu sırada CHP'nin ulusalcı milletvekillerinden Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz,'ın Tanrıkulu'nun üzerine yürüyerek "3 günlük partilisin, partiyi bölüyorsun" diye bağırdığı öğrenildi. Toplantıda Tanrıkulu'na destek veren Veli Ağbaba ve Vahap Seçer ile ulusalcı vekiller arasında itişme yaşandığı belirtildi. Salondaki gerilim grup yönaticilerinin arama girmesiyle son buldu. Toplantının basına açık bölümünde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, Silivri soruşturması için Başbakan Erdoğan'a "Biz demokrasi için her türlü bedeli ödemeye hazırız" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP grubu karıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN