Erdoğan: Bir memurdan siyaset dersi almam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, IMF'ye olan borcun salı günü kapatılacağını söyledi. IMF'nin kendilerine siyaset dersi vermeye çalıştığını anlatan Erdoğan, "Ben siyasetçiyim. Ben siyaseti siyasetçiden öğrenir ve dinlerim. Bir memurdan siyaset dersi almam." dedi.

Giriş Tarihi: 10.5.2013 14:14 Güncelleme Tarihi: 10.5.2013 14:20
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın 22. Yıllık Toplantısı'nın açılış oturumunda konuştu.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada IMF'ye olan borç konusuna değindi. Borcun salı günü kapatılacağını dile getiren Erdoğan, "Biz 10 yıl önce IMF'ye 23 buçuk milyar dolar borçla ülkeyi devraldık. Bize siyaset öğretmek istediler. Ben siyasetçiyim. Ben siyaseti siyasetçiden öğrenir ve dinlerim. Bir memurdan siyaset dersi almam. Borcumuzu ödediğimiz zaman 'bize başka bir şey söylemeyin' dedim kendilerine. 'Biz sizinle anlaşma imzalamıyoruz' dedik. Son taksidi Salı günü ödüyoruz. Şuanda bizim Merkez Bankası'nın döviz rezervi 135 milyar doların üzerine çıktı. Borsa İstanbul bire 9 katladı. Bütün bunlar güçlenen bir ekonominin sinyali. Dünyada ekonomik krizin olduğu dönemde yatırımlara ara vermedik." şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Bir memurdan siyaset dersi almam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN