3 parti imzasını geri çekti

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partisinin kamuoyunda bir süredir tartışılan Milletvekili Özlük Hakları Kanun Teklifi'nden imzasını çektiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 10.5.2013 15:48 Güncelleme Tarihi: 10.5.2013 17:24

Vural, konuya ilişkin TBMM''de basın toplantısı düzenledi. Böyle bir düzenleme yapma talebinin uzunca bir süredir gündemde olduğunu belirten Vural, kanun teklifinde yer alan kimi hususların eleştiriden muaf olamayacağını söyledi. Kanun teklifine konulan imzaların mevki ve bireysel beklentileri karşılamak ve daha da artırmak amacıyla atıldığını ifade etmenin de her şeyden önce büyük bir haksızlık ve kötü niyetlilik olacağını kaydeden Vural, teklifteki hakların maksadının tamamen milletvekilliği statüsünün bürokratik devlet yapılanmasında yer alan kimi makam ve mevkilere tanınan haklara paralel belirlenmesine yönelik olduğunu kaydetti. Vural, MHP olarak hiçbir zaman bireysel beklentilerle veya imtiyaz arayışlarıyla hareket etmediklerini söyledi.

CHP VE BDP DE İMZASINI ÇEKTİ

MHP'den sonra CHP ve BDP de, milletvekillerine yeni haklar tanıyan kanun teklifinden imzasını çekti. MHP'den sonra CHP ve BDP de, milletvekillerinin mali, sosyal hak ve yükümlülükleriyle ilgili 'TBMM Üyeliği Kanun Teklifi'nden imzasını çektiğini açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 parti imzasını geri çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN