Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ana muhalefet kışkırtıyor'

Giriş Tarihi: 3.6.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin 42. Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Gezi Parkı olayları için provokasyon dedi. Erdoğan şunları kaydetti:
Şu anda, çözüm süreci adı altında, 30 yıllık terör meselesini bitirecek çok önemli adımlar atıyor, bu adımların da neticesini inşallah alıyoruz alacağız. Türkiye'nin her alanda; siyasal, sosyal, özellikle de ekonomik alanda büyük başarılar yaşadığı bir dönemde; maalesef, 3 gündür, hiç arzu etmediğimiz olaylara, saldırılara, provokasyonlara şahit oluyoruz.
Geçmişte, hükümetleri tehdit etmek bir kaos ortamı oluşturarak, demokrasi dışı müdahalelere zemin hazırlamak için tertip edilen tuzakların benzerini, şu anda tekrar yaşıyoruz. Sandıkta başarı sağlayamayanların, son dönemde sık sık sokak sokak direniş çağrısı yapan Ana muhalefet Partisi'nin, ve onun yanında diğerlerinin de, umutsuzluk içinde bu eylemleri kışkırttığını görüyoruz.
Bütün taraflara çağrımı yaptım. Protesto ise protestonuzu yaptınız. Meseleniz sizin ağaç dikmek midir? Ağaç kesimi böyle bir şey söz konusu değil. Ağaç sökümü olarak oradaki yayalaştırmada 12 ağacın sökümü söz konusudur. Ben İstanbul Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde şu TEM'de E-5'te orta refüjde gördüğünüz dev ağaçlar bu fakirin o dönemde diktiği ağaçlardır.
Belediye başkanlığım döneminde Kilyos, Zekeriyaköy'de üniversite yapmak üzere on binlerce 10 yaş grubu üzerinde ağaçlar söküldü. Ben büyük mücadele verdim. O zaman ben yanımda bu çevrecilerin hiç birini bulamadım. Ve devrin Cumhurbaşkanı açılışını yaparken ben cezaevindeydim. Cezaevinden çıktım davaya yine devam ettim ve sonunda davayı kazandık.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ana muhalefet kışkırtıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN