Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"10 ay sonra sandıkta millet cevabı verir"

Başbakan Erdoğan, Fas, Cezayir ve Tunus ziyareti öncesi İstanbul'da dün bir basın toplantısı düzenledi. Erdoğan şunları söyledi:
CHP'YE SUÇLAMA: Şu anda geldiğimiz nokta itibari ile burada tabi çok ciddi bir vebali bütün bu olayların içersinde aktif rol oynayanlardan bir tanesi olarak CHP'nin rolü vardır. Aşırı uçlarla her zaman olduğu gibi bir dayanışması vardır.
10 AY SONRA SANDIK: Sandıkta AK Parti'yi mağlup edemeyenler, sandıkta AK Parti'yi demokratik yollardan geride bırakamayanlar bu yollarla bırakabilir miyiz, bunun gayretine giriyorlar. Şunu bilsinler ki süreç yakın. 10 ay sonra sandık geliyor. Bu sandıkta zaten gereken cevabı milletim veriyor. Eğer biz hakikaten antidemokratik bir uygulama yapıyorsak milletim bizi alaşağı eder.
PLANLI ZİYARET: Birileri çıkıyor; 'İşte bu tür zamanlarda Başbakan hep yurt dışına gider' Bunlar zavallı, bunlar aciz. .
ASTILAR, ZEHİRLEDİLER: Bu ülkede bir çok şeyler oldu. Astılar zehirlediler. Ama bu ülkede birilerinin de tespit ettiği gibi biz bu ülkenin imkanlarını her şeyini sahipleneceğiz.
TENCERE TAVA, HEP AYNI HAVA: Tencere tava, hep aynı hava. Bunları geçmişte de gördük. Eski alışkanlıklar bunlar. Bunlar aşılır.
YURT DIŞI BAĞLANTILARI: Bu konularla ilgili olarak istihbarat teşkilatlarımız çalışmalarını yapıyor.
OYUNA GELMEYİZ: Benim aklı selim sahibi milletimin, vatandaşımın bu oyuna gelmemesi lazım.

'YUMUŞATICI İFADE NE OLABİLİR?'
Erdoğan, Reuters muhabirinin "Toplumdaki hareketi küçümser tavırda olmanızın kitleleri daha öfkelendirdiği yorumları var. Yumuşatıcı tavır içine girecek misiniz?" sorusuna "Önce yumuşatıcı ifadeler ne olabilir bana öğretirseniz ben ona göre konuşurum. Bütün toplum diye toplumu suçlamayın. Bir kısım derseniz aklım yatar. Soruyorum, siz ne mesajı aldınız?" dedi. Muhabir, soru üzerine "Benim aldığım mesaj toplumun yarıya yakın kesiminin hükümetin bazı uygulamalarından rahatsız olduğu. Herkesi kendisiyle ilgili bir yasağa karşı harekete geçmiş olarak görüyoruz." diye konuştu. Erdoğan muhabire şu yanıtı verdi: "Şu anda evlerinde bizim zorla tuttuğumuz bu ülkenin en az yüzde 50'si var. Biz onlara 'Sabırlı olun. Sakın bu oyunlara gelmeyin' diyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"10 ay sonra sandıkta millet cevabı verir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN