Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Herkesin polisiyiz'

Giriş Tarihi: 11.6.2013

Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada "Hiçbir kitle, grup veya partinin polisi değiliz" derken CHP'li vekiller Gök ve Batum'u sert ifadelerle eleştirdi: "Sözleri edep dışı, çirkin, seviyesiz. Kınıyoruz"

Emniyet Genel Müdürlüğü, polisin her zaman profesyonelliğini koruyarak, hiçbir kitle, grup veya partinin değil tüm vatandaşların polisi olarak görev yapmaya devam edeceğini bildirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

İKİ CHP'Lİ VEKİLE TEPKİ
"Personelimiz, her zaman profesyonelliğini koruyarak, hiçbir kitle, grup veya partinin değil tüm vatandaşımızın polisi olarak görev yapmaya devam edecektir. Daha önce de CHP Milletvekili Levent Gök'ün polisimize, bulunduğu makama yakışmayan şekildeki hakareti ve Gezi olayları süresince yapılan açıklamalar herkesin ihtiyaç duyduğu güvenlik hizmetini sunan personelimizi derinden incitmektedir. CHP milletvekili Süheyl Batum'un da teşkilatımıza yönelik hakareti milletvekili sıfatına ve bilim adamı unvanına yakışmamaktadır. Söz konusu milletvekillerinin, edep dışı, çirkin ve seviyesiz beyanlarını teşkilat mensupları olarak nefretle kınıyor ve bu sorumsuz davranışlarının adli merciler nezdinde takipçisi olacağımızı belirtiyoruz."

'GEZİ İNTİHARI YOK'

Emniyet Genel Müdürlüğü, intihar eden polislere ilişkin haberlerin de gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Kamuoyunu yanıltıcı ve personelin moralini bozan yalan beyanlara itibar edilmemesi istenen yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Gezi Parkı olayları nedeniyle hiçbir personelimiz intihar etmedi. Son iki hafta içinde ailevi sebeplerden 2, psikolojik rahatsızlıktan 1 ve kardeşinin polis okuluna giriş sınavını kaybetmesinden dolayı 1 polis memuru olmak üzere 4 personelimiz intihar etti." Ailevi nedenlerle intihar eden polislerin İskenderun'da görev yapan Mehmet Kaya (25) ile Bursa'da görevli Selçuk Zengin (39) olduğu öğrenildi. İstanbul'dan Mesut Yılmaz'ın (26) kardeşi polis okulu sınavını kazanamadığı için, Afyon'da görev yapan K.B.'nin de (31) psikolojik nedenlerden dolayı intihar ettiği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Herkesin polisiyiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN