Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mitingin teması: Yedirtmeyeceğiz

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın 'Milli İradeye Saygı' mitinginin ana sloganı "Büyük oyunu bozmaya, tarih yazmaya geldik" olacak. İl Başkanı Aziz Babuşçu "Hedef 1 milyon kişi "dedi.

Giriş Tarihi: 14.6.2013
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın pazar günü Kazlıçeşme'de gerçekleştireceği, 'Milli İradeye Saygı' mitingine 1 milyon kişinin katılması hedefleniyor. Mitingin ana sloganı ise, "Büyük oyunu bozmaya, tarih yazmaya geldik" olacak. Miting alanında eski Başbakanlardan Adnan Menderes, 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a atıfta bulunularak fotoğraflarının yer aldığı, "Astınız, zehirlediniz, ustayı yedirtmeyeceğiz" pankartı yer alacak. Mitingte herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için büyük uğraş verdiklerini belirten AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, "Gezi Parkı üzerinden başlayıp doğrudan Başbakanımız Erdoğan'ı hedef alan bir oyun oynanıyor. Uluslararası oyunun Türkiye işbirlikçileriyle yürütülen proje ve çaba var. Bu projenin amacı bizzat Başbakanımız Erdoğan. Milli iradeyle, milletin oylarıyla seçilmiş liderimizi yedirtmeyeceğiz. Bu nedenle mitingte günlerdir oynanan oyuna karşı en gür sesimizle, 'Dur' , 'Hayır' diyeceğiz" diye konuştu.

SESSİZLİK BİTECEK

Başbakan Erdoğan'ı Kuzey Afrika ziyaretinden döndüğünde de kendisini sabaha karşı karşılamaya binlerce vatandaşın gittiğini hatırlatan Babuşçu sözlerini şöyle sürdürdü: "Park eylemleriyle başlayan demokratik tepki amacından sapmıştır. Çevre duyarlılığı, hassasiyeti olanlarla bizim bir sorunumuz olmadı. Demokratik tepkilerini gösterdiler, gösteriyorlar. Bu en doğal hakları. Ancak Taksim Meydanı'nda polise karşı yapılan taşlı, sopalı, molotoflu tutumu gördük. Bu bir oyun ve bu oyunda AK Parti değil bizzat Başbakanımız Erdoğan'ı yemek istiyorlar. Biz bu oyunu bozup, 'Yedirtmeyeceğiz' diyeceğiz. Partimize mensup milyonlarca kardeşimizin 18 gündür sesi çıkmıyor. Her türlü şiddete, psikolojik baskıya, provokasyona maruz kalmamıza rağmen sessizliğimizi koruduk. İstanbul Türkiye'nin bir özetidir. Pazar günü İstanbul halkı yapılanları protesto edecektir. Mitinge gelen vatandaşlarımız için güvenli bir ortam oluşması için arkadaşlarımız gece gündüz çalıştı. Bütün iskelelerden vapurlar, motorlar kaldırılacak. Miting alanına daha çok deniz yoluyla gelinmesi için çalışmalar yaptık. Diğer bölgeler için de belli noktalarda ring seferleri uygulayacağız. Gezi Parkı eylemleri sırasında çok sayıda mizahi sloganlar, pankartlar yer aldı. Bu ülkenin başbakanını hedef alan hakaretler, küfürler, duvar yazıları da görüldü. Hakaret içermeyen sloganlar, yazılara bir diyeceğim yok. Ama diğerleri gerçekten yaralayıcı.

MİZAHI DA KULLANACAĞIZ

Miting için gençlik kollarımız büyük bir hazırlık içerisinde. Biz de mizahi sloganlar, pankartlar hazırlayacağız. Renkli bir miting olacak. Gençlik kollarımız Menderes, Özal ve Erdoğan'ın fotoğraflarının yer aldığı dev bir pankartı da meydana asacak. Gençlik Kolları Başkanlığı ise miting alanına, 'Dik dur eğilme, bu gençlik seninle' , 'Kazlıçeşme'nin wifi şifresi: RTE2071' , 'Seni orantısız seviyoruz' , 'Lobilerin değil, Türkiye'nin Başbakanı' sloganlarını atıp, pankartları asacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mitingin teması: Yedirtmeyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN