Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbe 'yi karıştırdı

Daha önce de birçok kez partiyi zor durumda bırakan İzmir Milletvekili 'den bir hamle daha geldi.

Giriş Tarihi: 7.7.2013 10:33
Genel Başkanı başkanlığında önceki gün toplanan Parti Meclisi'ne 'in "Mısır'daki darbe desteklenmelidir" çıkışı gerginliğe neden oldu. Güler ayrıca, "Muhammed Mursi'nin görevden uzaklaştırılmasını desteklememiz gerekirdi. Müdahalenin karşısında pozisyon almamızı, destek vermememizi doğru bulmuyorum. Mursi'nin Mısır demokrasisine vurduğu darbeler ortada" dedi. Bu sözlere destek veren milletvekilleri olsa da, büyük bir çoğunluk bunun kabul edilemez olduğunu söyleyerek, Güler'e karşı çıktı.

BU SÖZLER KABUL EDİLEMEZ
Milletvekilleri Alaattin Yüksel, İlhan Cihaner ve Levent Gök olmak üzere çok sayıda PM üyesi, Ayman'a tepki gösterdi. Bu sözlerin kabul edilemez olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Gerekçesi ne olursa olsun askeri bir müdahaleyi, darbeyi savunmamız söz konusu değildir. Tahrir Meydanı'nda toplanan kalabalıklar Mursi'yi demokratik bir yolla devirmenin bir aracıyken bu engellendi. Bu açıklamalarınız beni bir kez daha şaşırttı" dedi. Ayman da, sözlerinin tepki çekmesi nedeniyle, yanlış anlaşıldığını belirtti.

KRİZLERİN KADINI
TBMM'de geçen Ocak ayında ana dilde savunma ile ilgili görüşmelerde konuşan CHP'li Birgül Ayman Güler, "Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz" demişti. Bu sözler üzerine büyük tepki gören Ayman, geri adım atmak zorunda kalmıştı. CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu da, o dönemde Ayman'ı uyarmıştı. CHP Adıyaman Milletvekili Salih Fırat da, bu sözler üzerine CHP'den istifa etmişti.

Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbe CHP'yi karıştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN