3 cezaevine rüşvet operasyonu

İstanbul'da Kartal, Silivri ve Metris cezaevlerinde 4 cezaevi müdürü, 8 infaz memuru ve 2 hekimin de aralarında bulunduğu 38 kişi, rüşvet almak ve suç örgütüne yardımda bulunmaktan gözaltına alındı

İstanbul Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, dün sabah Kartal, Silivri ve Metris cezaevlerinde görevli 4 cezaevi müdürü, 8 infaz memuru, 2 doktor, bir zabıt katibinin de aralarında bulunduğu 38 kişiyi rüşvet almak ve suç örgütüne yardım etmek suçlamasıyla gözaltına aldı. İstanbul polisi yaklaşık 9 ay önce Sedat Şahin'in eski adamı olduğu belirtilen Ahmet D.'yi teknik ve fiziki takibe aldı. Takipte Ahmet D.'nin Sedat Şahin'in yanından ayrıldıktan sonra cezaevlerindeki kamu görevlilerini kullanarak hapishanelere tutukluların kullanılması için cep telefonu soktuğu, koğuşta kalacak kişileri kendileri belirlediği silah ve kesici, delici alet temin ettiği, uyuşturucu madde ile hapishaneye her türlü yasa dışı materyalin sokulduğu tespit edildi. Takip sonucu önceki gün sabah, çok sayıda adrese eş zamanlı baskın düzenlendi. Aralarında Silivri 1. Nolu L Tipi Ceza İnfaz Kurumu ikinci müdürü Yusuf Çetin K., cezaevi müdür yardımcıları, Kartal kapalı ve Yarı Açık Cezaevi Müdürü, müdür yardımcısı, 8 gardiyan ve 3 sağlık memuru gözaltına alındı.

HİZMET KARŞILIĞI ALTIN

Ayrıca çetenin üyesi olduğu 20 kişi de adreslerine yapılan şafak baskınıyla gözaltına alındı. Çete üyelerinin cezaevlerindeki işlemleri yaparken, paraların seri numaralarının alınarak yakalanma ihtimallerinin yüksek olmasından dolayı, altın karşılığında çalıştıkları öğrenildi. Gözaltına alınanlardan bazıları şunlar: Kartal Kapalı Cezaevi birinci müdürü Yunus Cin, ikinci müdürü Halil Şen, aynı cezaevinde görevli 6 infaz memuru, Silivri Cezaevi 1 Nolu Cezaevi Müdürü Yusuf Çetin Karakan, Metris Cezaevi ikinci müdürü Vedat Düzgün, aynı cezaevinden 3 infaz memuru, Bakırköy Adliyesi zabıt katibi Tolgahan Kılınç, Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden doktor Gürbüz Yasin, doktor Davut Kuru.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 cezaevine rüşvet operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN