Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Süreci enfekte etme çalışması

Giriş Tarihi: 18.7.2013
AK Parti Ankara Milletvekili ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, "örgüte katılım arttı" iddialarının doğru olmadığını söyledi, asayiş timi ve PKK mezarlığı görüntüleriyle ilgili, "Cizre'deki ve Diyarbakır'daki hadisenin psikolojik harekatın parçası özel bir imalat olduğunu düşünüyorum" dedi. Akdoğan şunları söyledi:
Yol kesme, adam kaçırma, haraç alma, molotofkokteyli atma gibi zaman zaman görülen şiddet eylemleri, sürecin ruhuna ters olduğu gibi sürece de zarar verme eğilimi taşımaktadır. Türkiye'nin bu sorunu çözmesinden rahatsızlık duyan bazı odakların örgütü ve süreci bu tür eylemlerle enfekte etmeye çalıştığı düşünülebilir.
Çözüm sürecinde bir enformasyon savaşı yaşanıyor. Örgüte çok büyük katılımların olduğu, 2 bin 3 bin kişinin örgüte katılarak Kandil'e gittiği söylentisi gerçeği yansıtmıyor. Örgüt her yıl kaybettiği elemanların yerine belli sayıda insanı geri koymaya çalışmaktadır.
Cizre ve Diyarbakır'daki olaylar psikolojik harekatın parçası, özel bir imalat. Örgüt, bu tür sembolik gösterilerle bölgede otorite tesis ettiği gibi bir görüntü vermek istiyor olabilir. Ancak kimsenin görmediği bir sokakta çok kısa süreli bu tür tiyatroların sergilenmesi, bir fotoğraf karesinin bütün bir bölgenin görüntüsü gibi sunulması maksatlı bir tertibe benziyor. Bu tür olaylar toplumda sürece yönelik desteği azaltmak ve halkta alerji oluşturmak için tezgahlanıyor olabilir. Devletin bu tür hukuksuzluklara izin vermesi mümkün değil. BDP'nin de engel olması gerekir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süreci enfekte etme çalışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN