Ankara'da bombalı araç alarmı

Giriş Tarihi: 20.7.2013 20:10

Suriye plakalı bomba yüklü bir aracın, Ankara'da olduğu istihbaratı üzerine kentte alarm verildi. Terör, istihbarat ve özel harekat polisi de kentte önlemler alırken, araç plakası da sürekli anons edildi.

İstihbarat ve terör birimleri Adana'dan çalınan aracın hedefinin Ankara olduğu ve bombalı eylem gerçekleştireceğini rapor etti. "011474" plakalı, 2010 model, beyaz renkli Hyundai Elentra markalı araç tüm birimlere acil koduyla iletildi.

Aracın en son Ankara'da görüldüğü öne sürüldü. Terör, istihbarat ve trafik ekipleri güvenlik önlemlerini artırdı. Kent giriş çıkışlarında yapılan kontroller üst seviyeye çekildi. Vatandaşların yoğun olarak uğradığı meydanlar, AVM'ler ve camilerde de kontroller yapıldı.

MİT ve Emniyet İstihbarat daha önce de Suriye'den bomba yüklü olarak hareket eden 3 aracın Türkiye'ye yönelik bir saldırı gerçekleştireceği istihbaratını paylaşmışlardı. "Acil" koduyla il emniyet müdürlükleri ve jandarma ekiplerine söz konusu istihbarat iletilmişti. Ancak tüm çalışmalara rağmen araçların izine rastlanamamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da bombalı araç alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN