Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarıgül'ün ekibini çağırdı

Giriş Tarihi: 27.10.2013

Sarıgül ile ilgili "Bana ulaşan bir dilekçe yok" diyen Kılıçdaroğlu "TDH var. Hepsini CHP'ye davet ediyorum" çağrısı yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuk olduğu Türkiye Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİDER) toplantısında İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarının kim olacağı yönündeki sorulara, "Önümüzdeki günlerde çözülecek. Kadroların yüzde 80'i değişti. Göreceksiniz çok sayıda belediye başkan adayı kadınlardan çıkacak" yanıtı verdi. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi'ne (TDH) çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, "TDH var. Hepsini CHP'ye davet ediyorum. Ayrışma lüksümüz yok. Ülkenin bu kadar sorunu var ve biz ayrışıyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
(Emrehan Halıcı'nın istifası) Duygusal bir rahatsızlığı var ama görüşürüm. Kendisi çok değerli bir milletvekili.
Başörtüsü davası arkadaşımızın bireysel davasıdır.
Ben Irak'a gittim, arkamdan neler yazılmadı. Şimdi ne yapıyorlar, Maliki'yi davet ediyorlar. Bizi izliyorlar
Kan dökülmemesi güzel ama çözüm süreci nedir, içeriği nedir ben bilmiyorum.
Yerel seçimlerde herhangi bir parti ile işbirliği düşünmüyoruz.
MİT Müsteşarı Hakan Fidan olayının perde arkası nedir öğrenmemiz lazım. Öte yandan CHP'nin yerel seçimlerde kadın aday adayları, İstanbul'da düzenlenen törenle tanıtıldı. Toplantıya katılan Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde kadın adayların önemli olduğunu söyledi.

CHP LİDERİ KASIM SONU ABD'YE GİDİYOR
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce ertelenen ABD ziyaretini kasım sonunda gerçekleştirecek. Geçtiğimiz günlerde ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone ile baş başa görüşen Kılıçdaroğlu, 30 Kasım-3 Aralık arasında Washington'da olacak. Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz haftalarda ertelendiği açıklanan ABD ziyaretini tekrar gündemine aldı. CHP lideri, kasım sonunda 3 günlüğüne ABD'de temaslarda bulunacak. Kılıçdaroğlu'nun Washington programının detayları ise henüz netlik kazanmadı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıgül'ün ekibini çağırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN