Bakanlar Kurulu sona erdi

Giriş Tarihi: 4.11.2013 19:15 Güncelleme Tarihi: 4.11.2013 21:42
Bakanlar Kurulu sonrasında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç açıklamalarda bulundu.

Arınç'ın açıklamalarından satırbaşları:

- Bülent Arınç: "Yurtlar dışında kim kimle birlikte kalıyor merak etmemiz yada müdahale etmeyi düşünmemiz söz konusu değildir."

Kredi Yurtlar kurumu 10 yıllık iktadırımızda mükemmel yurtlar yaptı. Ancak yurtlar kafi gelmiyor. Sayın Başbakanımız bu yurtların sayısının arttılrılması talimatını verdi. Sokaklarda eylemlerin yurtlara taşınmasının öğrencileri rahatsız edeceği söylendi. özel evde kalan öğrencilere baskınlar yapabileceği konusunda bir konuşmamızda yok görüşümüzde yok. Özel kiralanmış evlerde kimler kalıyor bizim ilgi alanımız da değil yetki alanımız da değil.

-"Kızılcahamam kampında konuşulduğu iddia edilen haberler tamamen yalandır. Ne Başbakan'ın ne de başkalarının bu gazetedeki ifadelere benzer hiçbir açıklaması olmadı. Özel kiralanmış evlerde ne yapılıp ne yapılmadığı bizim ilgi alanımızda değil, bu haberler maksatlıdır"

-'Vatandaşlarımız yeni kimlik belgeleriyle her türlü işlemi yapabileceklerdir. Seyahatlarda, e-devlette ve bürokrasi de kulanabileceklerdir. Usulsüzlük yolsuzluk ve maddi kayıpara azalacaktır. Bununla ilgili tüm işlemler yapıldı. Artık temin edilme ve vatandaşlarımıza sunulma noktasına gelindi.'

- Bahis ve şans oyunlarından devlet elini çekecek. Özel kuruluşlara devredilecek. Bununla ilgili 6-7 aydır üzerinde çalışılıyor. Spor-Toto gibi olanlarda anlaşmaya vardık. Diğerleri üzerinde çalışılıyor. Bu gibi oyunlardan devletin elini çekmesini istiyoruz.

BEDELLİ ASKERLİK


Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun Kızılcahamam Kampı'nda bedelli askerlikle ilgili paylaşımlarının hatırlatılması üzerine ise Arınç, "Bedelli askerlik konusu gündeme bile gelmedi" diye karşılık verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlar Kurulu sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN