'Düzenleme mümkün'

Giriş Tarihi: 7.11.2013
Öğrenci evleriyle ilgili tartışmalar konusunda TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Yürürlükteki kurallar yetersizse yeni hukuki düzenlemeler yapılabilir" dedi. TBMM Mustafa Necati Kültür Evi'ndeki Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman'ın eşi Şule Yüksel Akman'ın yağlıboya, seramik ve ebru sergisinin açılışını katılan Çiçek, soru üzerine şu yorumu yaptı: "Bir hukuk devletinde herhangi bir fiil yasak değilse serbesttir. Serbest alan içinde hukuka aykırı fiiller işleniyorsa bunun da hukukta yapılacak iş ve işlemleri bellidir. Sorumluları bellidir, gereğini de onlar yapar. Eğer yürürlükteki kurallar, mevzuat, sorunlu olarak kabul edilen hususları yeteri kadar karşılamıyorsa o zaman da yine bununla ilgili olarak hukuki düzenlemeler yapılır."

NE DEDİLER?
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: Başbakanımızın tercihini açıklaması normaldir. Gençleri korumak anayasal olarak bize verilmiş bir görevdir.
AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik: Ben kızımın bir erkek arkadaşıyla aynı evde kalmasını tasvip etmem ama birileri bunu tasvip etmiyorsa ben buna neden böyle düşünüyorsun
diyemem.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Twitter'da sadece yalanlar yazılsaydı eminim ki "Biz kimsenin yaşam tarzına müdahale etmiyoruz" yalanı her gün trending topics olurdu.
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural: Başbakan muhafazakârlık tartışması çıkartmak istiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Düzenleme mümkün'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN