Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Erdoğan uyardı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fethiye Cumhuriyet Meydanı'nda toplu açılış töreninde halka hitap etti.

Giriş Tarihi: 1.12.2013 14:11 Güncelleme Tarihi: 1.12.2013 21:59
Kredi kartlarının, faiz lobisinin en büyük kaynağı olduğunu belirten Erdoğan, "Kredi kartlarını almada lütfen hassas olun. Paranız kadar, yorganınız kadar ayağınızı uzatın. Ondan sonra bunlara malzeme olmayın. Evinizde ne var ne yok, alır götürürler" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin hiçbir ilinde ve ilçesinde oy oranlarına göre hizmet veren bir Hükümet olmadıklarını belirterek, "Bizim siyasetimiz korkutma, sindirme, istismar siyaseti hiç değildir. Biz, eser bırakmanın gayreti içindeyiz. Birlik, kardeşlik siyaseti üretiyoruz" dedi.

Başbakan Erdoğan, Fethiye Cumhuriyet Meydanı'nda toplu açılış törenlerine katıldı. Eser bırakmanın gayreti içinde olduklarını ve birlik, kardeşlik siyaseti ürettiklerini söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bizim siyasetimiz korkutma, sindirme, istismar siyaseti hiç değildir. Türkiye'nin hiçbir ilinde, hiçbir ilçesinde oy oranlarına göre hizmet veren bir parti, Hükümet olmadık. Hakkari'de bizim milletvekilimiz yok diye "Biz oraya hizmet vermeyelim' demedik. Oraya da eğitimde, sağlıkta ne gerekiyorsa götürdük, ulaşımda ne gerekiyorsa götürdük. Tüm bunları engellemelere rağmen yaptık, yapıyoruz. Aynı şey Şırnak'ta... Yine aynısını yapıyoruz. "Niye yapıyorsunuz?' dediler. Dedik ki, yaparız. Burada insanlar var mı? Var. Benim vatandaşım var mı? Var. Burası Türkiye Cumhuriyeti'nin toprakları mı? Evet. Öyleyse, Batı'yı nasıl ihya ediyorsak, Doğu'yu, Güneydoğu'yu da öyle ihya edeceğiz, dedik. 780 bin kilometrekarelik vatan toprağını ihya etmediğimiz sürece bazı bölücü çevrelere malzeme vermiş olurduk. Bu malzemeyi vermeyeceğiz dedik. Şu anda Doğu, Güneydoğu, Doğu Karadeniz, Orta Anadolu tarihinde görmediği yatırımları bizim iktidarımızda gördü, bundan sonra da görmeye devam edecek. Muğla'da, 11 yıllık iktidarımız döneminde 5,4 katrilyon TL yatırım yaptık. Muğla'da birinci parti değiliz, demedik. Olması gereken neyse onu yapacağız, daha ideali neyse onu yapacağız. Seçim döneminde sandıklar kapanır, bizim için o oranlar gündemimizden çıkar. Biz, hizmet üretirken Türkiye haritasını önümüze alır, oy oranlarına göre muamele eden bir iktidar değiliz. 76 milyon bizim için birdir. Türkiye bizim nazarımızda birdir. Nerede insan varsa biz oraya hizmet götürmenin, eser inşa etmenin mücadelesi içinde olduk."

"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE BİLİMİN NAKIŞ NAKIŞ İŞLENMESİNİ İSTİYORUZ"

Erdoğan, neredeyse Cumhuriyet tarihinde yapılmış olan derslikler kadar yeni derslik ve okul yaptıklarını vurgulayarak, "Bu okullarımızda doğru düzgün bilişim teknolojisi sınıfları yoktu. Biz bunları yaptık, okullarımıza bilgisayarlar gönderdik. Şimdi FATİH Projesi, biliyorsunuz okullarımızın bazı sınıflarına artık akıllı tahtaları yerleştirmeye başladık. Kara tahtadan akıllı tahtalara geçiyoruz ve artık kitabı, tablet bilgisayarlara giriyor ve artık yavrularımızın elinde sadece tablet bilgisayar ve bu bilgisayarlarla okuluna gidip geliyor. Bizden önceki iktidarlar çağın, modern dünyanın bilimde yaptıklarını yapıyorlar mıydı? Yapamadılar" dedi.

Fethiyelilere seslenen Erdoğan, "30 Mart'a kadar sizler çok daha farklı bir çalışmanın içerisine girmelisiniz. Daha güzel bir Fethiye için, daha güzel bir Muğla için bu adımları atacağız. Şu anda biz, bu seçimlere girerken, ortaya Muğla'dan Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin Rektörü olan Mansur hocamızı büyükşehir belediye başkan adayı olarak ilan ediyoruz ve büyükşehir belediyesine artık bilimin nakış nakış işlenmesini istiyoruz. Artık büyükşehir belediyesi Muğla merkezle kalmayacak, Muğla'nın tamamına hizmet verecek. Ne kadar ilçe varsa, hepsine hizmet verecek" ifadelerini kullandı.

"GÜNDEMİ BELİRLENEN DEĞİL, GÜNDEMİ BELİRLEYEN BİR TÜRKİYE VAR"

2002 yılında, Türkiye'ye gelen turist sayısının 13 milyon olduğunu dile getiren Erdoğan, 2012 yılı sonunda 35,7 milyon turiste ulaşıldığını aktardı.

"O zaman AK Parti iktidara geldi, artık Türkiye'ye turist gelmeyecek, diyorlardı. Artık bunlar turizmi yasaklar, diyorlardı. O zaman turizm gelirimiz, 8,5 milyar dolardı. 2012 sonunda 29 milyar dolara ulaştık. 2013 yılında hem turist sayısı hem turizm geliri itibariyle 2012'yi geride bırakacağız" diyen Erdoğan, bunun, Türkiye'deki istikrar ve güvenle olduğunu söyledi.

Erdoğan, şimdi Türkiye'nin bölgesindeki ve dünyada etkinliğinin ve saygınlığının çok daha farklı olduğunu vurgulayarak, şunları ekledi:

"Artık gündemi belirlenen bir Türkiye yok, gündemi belirleyen bir Türkiye var. Dünyanın bütün başkentlerinde, gazetelerinde, televizyonlarında Türkiye konuşuluyor, tartışılıyor. Bundan 15-20 yıl önce yabancı basında Türkiye ile ilgili haber çıkınca olay oluyordu. Haftalarca bunları bizim medyamız haber yapıyordu; ama şimdi dünya medyası Türkiye'nin güzelliklerini yazıyor, Marmaray'ı yazıyor. Biz Pendik'i, Pekin'i Londra'ya bağlıyoruz. Muhalefet nerede? Onlar hala nasıl kulp takarız, buna bakıyorlar. İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı olduğumuzda, İstanbul'da bir tane kongre merkezi yoktu. Cezaevine gitmeden önce bunun temelini atmıştım, Haliç Kongre Merkezi. O da 3 bin kişilik bir salon. Eskiden orası Haliç'i kirleten bir yerdi. Haliç'i temizledik, ardından onun temelini attık. Antalya'da da, Muğla'da da adımlar atalım, diyoruz. Buralarda da kış mevsiminde oteller kapalı olmasın, bunun adımlarını atalım. Bunu biz yaparız, bunlar yapamaz. Yaz-kış çalışan bir Muğla istiyoruz. Bunu biz yaparız. Ülke yönetimi bizim işimiz, yerel yönetim bizim işimiz. Göreve geldik, milli gelirimiz 230 milyar dolardı; ama şimdi milli gelirimiz 786 milyar dolar oldu. Paramızda 6 tane sıfır vardı. Akşam yatıyorlardı, sabah kalkıyorlardı; 1'in yanına bir sıfır koyuyorlardı. Eskiden delikli 2,5 kuruşa tuvalete giderdik. Bunların iktidarında 1 milyon TL ile tuvalete gider hale geldik. Bunların döneminde paramız pul oldu. Bizi dünya aleme rezil ettiler. Dedik ki, biz bu sıfırları atacağız. Atamazsınız, enflasyon patlar dediler. Attık; enflasyon patlamadı, çatladı. Bizden önce enflasyon 3 haneli rakamlara kadar çıkmıştı, şimdi tek hanelerde yüzde 6-7 civarında. Devletin borçlanma faizi yüzde 63'tü, şimdi yüzde 6-7'lere düştü."

"KREDİ KARTLARI FAİZ LOBİSİNİN EN BÜYÜK KAYNAĞI"

Kredi kartlarının, faiz lobisinin en büyük kaynağı olduğunu belirten Erdoğan, "Kredi kartlarını almada lütfen hassas olun. Paranız kadar, yorganınız kadar ayağınızı uzatın. Ondan sonra bunlara malzeme olmayın. Evinizde ne var ne yok, alır götürürler. Göreve geldik, 9 ilimizde doğalgaz vardı. Şimdi 72 vilayetimizde doğalgaz var. Muğla'ya kadar da doğalgazı getirdik, ihale yapıldı. Şimdi istiyoruz ki, tüm Muğla, doğalgazın tadına ulaşsın. Her evde, istediğin her anda doğalgazı bulma şansı başkadır. Muğlamıza da artık doğalgaz gelmiş olacak, tüm ilçelerimize gelmiş olacak. İşte bunlar modern Türkiye'nin ayak sesleridir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Erdoğan uyardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN