Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte TÜRGEV gerçeği

Başbakan Erdoğan’ın “TÜRGEV’den dolaşıp bana gelmek istiyorlar” ifadeleri ile özetlediği operasyonda hedef alınan Türkiye Gençlik ve Eğitim Hizmet Vakfı’nın (TÜRGEV) devletten bir kuruş almadan bin 600 öğrenciye kol kanat geren tam bir hayır kurumu olduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 2.1.2014 11:29 Güncelleme Tarihi: 2.1.2014 11:34
Akit, 17 Aralık kirli operasyonu ve medya üzerinden yürütülen linç kampanyasının hedefinde olan TÜRGEV'i araştırdı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "TÜRGEV'den dolaşıp bana gelmek istiyorlar" ifadeleri ile özetlediği operasyonda hedef alınan vakfın, bin 600'den fazla öğrenciye kucak açan, İstanbul'dan Artvin'e kadar geniş bir alanda faaliyet gösteren tam bir hayır kurumu olduğu ortaya çıktı. Devletten bir kuruş yardım almadan sadece hayır severlerin desteği ile ayakta duran kurumun, ülke genelinde her türlü konforun düşünüldüğü tam teşekkülü 10 tane yurdu bulunuyor. Anadolu'dan gelen ve terör gruplarının kolay lokma olarak gördüğü yoksul aile çocuklarına yuva olan TÜRGEV'in, imam hatip odaklı ihlaslı bir nesil yetiştirme gayreti yüzünden hedef alındığı ifade ediliyor.

Akit, ÇYDD ve ÇEV soruşturması Türkiye'nin geleceği olan üniversite öğrencilerine kurulan tuzakları deşifre etmiş, ele geçirilen belgeler 3 kuruş burs, sıcak bir yuva vaat edilen öğrencilerin yasadışı örgütler ve misyonerlerin kucağına itildiğini ortaya koymuştu. AK Parti Hükümetinin devlet yurtlarındaki kaliteyi artırarak bu soruna neşter vurma çalışmasına son dönemdeki en büyük destekçinin TÜRGEV olduğu belirtildi. AK Parti Hükümetini bitirmeyi amaçlayan 17 Aralık kirli operasyonu ve hemen ardından gelen ikinci dalganın hedefinde olan TÜRGEV'in nasıl bir hayır kuruluşu olduğunu, vakfın amaç ve hizmet kalitesini sizler için araştırdık.

Şehit çocukları, yetim ve öksüzlere kucak açan yüzlerce yoksul öğrenciden 1 kuruş para dahi almadan insan onuruna yakışır hizmet veren TÜRGEV, bu öğrencilerin her türlü sorunuyla da yakından ilgileniyor. Hayır severlerin katkılarıyla kurulan ve her gün yeni bir şubesi açılan TÜRGEV yurtlarında manevi, kültürel, sanatsal, edebi, teknik, sosyal ve sportif alanlarla ilgili önemli donatılar bulunuyor. Ağırlıklı olarak kız öğrencilere burs verdiği ve yurt imkanından başka bir faaliyeti olmadığı bilinen vakfın yurtlarında bin 600'dan fazla kız öğrenci kalıyor.

VAKFIN İHYASI İÇİN ÇALIŞIYORLAR

Ev konsepti ile hizmet veren yurtlarda her dairenin modern standartlarda olduğu ifade edilirken, odalarda banyo ve mutfak bulunduğu, isteyen öğrencinin kendi yemeğini kendi yapabildiği kaydedildi. Tüm yurtlarda ayrıca yemekhane, etüt odaları, kütüphane, spor salonu, mescid ve çok amaçlı aktivite bölümleri bulunuyor.

Genel Müdürlüğünü Salih Koç'un yaptığı TÜRGEV'in yönetiminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, kızı Esra Albayrak, gazeteci-yazar Sibel Eraslan, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can bulunuyor.

İŞTE HEDEF ALINAN O VAKFIN YURTLARI

AK Parti Hükümetini ve Başbakan Erdoğan'ı bitirmek için hedef alınan yetim-şehit odaklı hizmet veren TÜRGEV Vakfı tarafından inşa edilen yurtlar ve özellikleri şöyle: "Şule Yüksel Şenler Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Artvin Nedime Lütfiye Günal Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Konya Selçuklu Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, İsminaz Şahin Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Hayriye-Cemal Gülbaran Orta Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Hasanpaşa Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Cerrahpaşa Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Başakşehir Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Hüma Hatun Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Hadımköy Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu. Dünyanın ve ülkemizin çeşitli bölgelerinden, ailelerinden ayrılarak, yüksek öğrenimlerini tamamlamak maksadıyla gelen kız çocuklarına, aile sıcaklığı, milli ve manevi değerler aşılanan yurtların 1,2,3 ve üzeri yataklı olabilecek şekilde tasarlanmış daireler bulunuyor.

Kaynak: Akit Gazetesi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte TÜRGEV gerçeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN