Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: "Politikamızı beğenmeyenler alternatif..."

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu MÜSİAD'ta "Yeniden Yapılanma Sürecinde Güçlü Dış Politika" panelinde konuştu.

Giriş Tarihi: 26.1.2014 12:19 Güncelleme Tarihi: 26.1.2014 15:06
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu MÜSİAD'ın Dış politika panelinde önemli açıklamalarda bulundu. Davutoğlu Türkiye'nin çok güçlü bir devlet olduğunun altını çizerken milletin iradesine sahip çıktıklarını söyledi.

İşte Ahmet Davutoğlu'nun o açıklamaları:

Tanzimat'tan bu yana, son on yıl gibi gelişmenin sağlandığı bir on yıl daha yoktur. Yüz yıl sonra bile tarihçiler bu dönemi, "Türkiye'nin toparlanma ve restorasyon dönemi" olarak yazacaktır. Menderes'i, Özal'ı, Erbakan'ı; restorasyonu tamamlayamadan durdurdular. Ama şimdi bunu yapamayacaklar.

Bünyamin Aygün dedi ki: Bir gün sizin "Bünyamin kardeşimizi takip ediyoruz" dediğinizi duydum ve kurtulacağıma inandım. Hangi ülkede hangi vatandaşımız mağdur olursa devlet olarak oradayız. Çünkü bizim için bir kişi 75 milyon, 75 milyon bir kişidir. Bana son on yılda içeride ve dışarıda yapılan her şeyi özetleyen bir ifade sorsanız, "Özgüven Devrimi" cevabını veririm.

Cumhuriyet mitingleri... kapatma davası... 27 Nisan... 17 Aralık... Bu çıkılan yürüyüşte kimse bizi yolumuzdan durduramaz. Restorasyonun devamı için güçlü demokrasinin tahkimi şarttır... Suriye Dışişleri Bakanı'na Brüksel'de "Evet, bizim kamplarda 8 bin 500 terörist doğdu" dedim. Muhalefet, hep "Kadro iyi ama hükümet onları dinlemiyor" der. Dış politikada bürokrasi doneleri hazırlar ama kararı biz veririz. Yürüttüğümüz siyaseti beğenmeyenler arka kapıdan değil, alternatif üretip milletin önüne koyarlar..

'Suriye Mülteci kampında yeni doğmuş 'Nur'u gördüm, eğer bu 'Nur'a sahip çıkmazsa bu milleti, Nur-u Muhammediyi nasıl görecek?. Suriye'ye yaptığımız yardımlar 2.5 milyar doları aştı. Türkiye çok şükür artık çok büyük bir ülke. Suriye'ye eğer kapılarımızı açmasaydık bu tarihimizde kara bir leke olarak geçecekti.

1950'den sonraki gelen hükümetlere bakın her şey yapsınlar ama MİT ve Güvenlik konularına karışmasınlar. Makro - Ekonomi ve dış politika bunlara bazı elitistler karar verecek. Halkın seçtiği insanlar bunlara karışamaz!

Rahmetli Adnan Menderes'in şehadetine giden yolda Kıbrıs politikası olmuştur. Milletten aldığımız iradeyle biz 10 yıldır bu konularda tam yetkili olduk. Biz milletin bize verdiği iradeyi başkasına kullandırmayız. Bu hainlik olur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: "Politikamızı beğenmeyenler alternatif..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN