Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahin'den Gülen'e: Türkiye'ye dön

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Fethullah Gülen'e Türkiye'ye dön çağrısı yaptı ve ekledi: "Yoksa sizi istemediğimiz birtakım bağlantılar içine mi soktular, bırakmıyorlar mı?"

Giriş Tarihi: 3.2.2014
Karabük'te konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, ABD'de bulunan Fethullah Gülen'e Türkiye'ye dönme çağrısı yaptı. Şahin, Gülen'e "Yoksa orada sizi istemediğimiz şekilde bir bağlantılar içine mi soktular bırakmıyorlar mı ?" diye seslendi. Karabük merkez spor salonunda dün düzenlenen AK Parti Karabük İl Başkanlığı il ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıtım toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, il ve ilçe belediye başkan adayları ve 2 bine yakın partili katıldı.

'ULUSLARARASI BİR PROJE'
Toplantıda konuşan Şahin, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı ortaokuldan beri tanıdığını belirterek, "Siyasete onunla başladım, onunla devam ediyorum, mutluluğu, sıkıntıları birlikte paylaştık. Siyaset uzun soluklu bir iş. Zaman zaman engeller çıkabiliyor, bütün bu engelleri birlikte atlattık. Özellikle dün akşam gördüğüm Tayyip Erdoğan son derece moralli bir başbakandı, genel başkandı ve önüne çıkarılmak istenen engelleri geçmişte olduğu gibi bir bir atlatarak inançla yürüyen bir başbakandı" dedi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin sadece bir yerel seçim olmadığını belirten Şahin şöyle devam etti: "Şu anda Türkiye'nin içinden geçtiği süreçte bu seçim vesilesiyle maalesef uluslararası bir proje uygulanmakta. AK Parti'nin seçimlerde gerileme yaşaması beklentisi içerisindeler. Böylece Cumhurbaşkanlığı seçimine giderken 'Acaba aday olursa Tayyip Erdoğan'ın önünü nasıl keseriz?' düşüncesiyle bir takım adımlar atılmaya çalışılmakta. Başka ülkeler, AK Parti iktidarıyla ilgili bir hesaplaşma düşüncesi içinde olabilirler. Ancak bu proje içerisinde 'kardeş' dediklerimizin yer alması bizi üzüyor, yaralıyor. Daha detaylarına girecek değilim." Mehmet Ali Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: "İnsanlara imanı, ibadeti, ahlakı öğreten, doğru yol gösterenlere saygı duyarız, onlardan yararlanmak için gayret ederiz. İmamı Azam, Hoca Ahmet Yesevi, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, bunlar hep insanların gönüllerine hitap etmiş insanlardır. Son zamanlarda Bediüzzaman Said Nursi, Hilmi Turan Hz. ismini sayamadığımız bir çok insan.. Ama bunlardan hiç biri özellikle cumhuriyet döneminde 'Devlette bir yapılanma içerisine girelim ve bir takım kamu görevlilerini kendi amaçlarımız doğrultusunda kullanalım' düşüncesinde olmamışlardır."

"YOKSA BIRAKMIYORLAR MI?"
Mehmet Ali Şahin tekrar Fethullah Gülen'i Türkiye'ye davet ederek şöyle seslendi: "16 yıldır oradasınız. Artık gelin Allah aşkına Türkiye'ye, sizin vatanınız burası, kardeşiniz öldü cenazesine gelemediniz, yakınınız öldü cenazesine gelemediniz. Yoksa orada sizi istemediğimiz şekilde bir bağlantılar içine mi soktular, bırakmıyorlar mı? 76 milyon insana zarar verici noktaya gelmiş olan bu gelişmelere 'dur' diyecek olan bir feraseti göstereceğinize inanıyorum. AK Parti'ye, Recep Tayyip Erdoğan'a zarar vermeye çalışanlar, Türkiye'ye zarar verdiklerini unutmamalılar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahin'den Gülen'e: Türkiye'ye dön
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN