Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de toplu istifalar başladı

CHP'den Muratpaşa Belediyesi'ne aday gösterilmeyen Süleyman Evcilmen'in partiden istifa etmesinin ardından CHP'de istifalar devam ediyor. Muratpaşa İşçi Komisyonu ve yönetim kurulu üyelerinden 20 kişi de istifa etti.

Giriş Tarihi: 17.2.2014 16:17 Güncelleme Tarihi: 18.2.2014 10:06
CHP Muratpaşa İlçe İşçi Komisyonu Başkanı Cengiz Kebapçıyan, yönetim kurulu üyelerinden oluşan 20 kişilik bir grupla CHP'den istifa ettiklerini açıkladı. Yıllardır CHP'de onurla mücadele ettiklerini kaydeden Kebapçıyan, 'Son günlerde yaşanan akıl almaz olaylar CHP'de siyaset yapmamızı imkansız kılmıştır. Yapılan haksızlıklarla partiyi halktan uzaklaştıran CHP yönetimleri, emek mücadelesine değil sermayeye kucak açmıştır' dedi.

HALK İRADESİNE HAKARET

Halkın takdirini kazanmış, Türkiye'nin en başarılı belediye başkanlarından biri olan Sayın Süleyman Evcilmen'in entrikalar ve çıkar odakları yüzünden aday gösterilmediğini belirten Kebapçıyan, şöyle konuştu: "Bununla kalmayıp aday adayı bile olmayan kişilerin ismi ortaya atılmış, Sultan Yeğen, Devrim Kök, bunlar olmadı Ümit Uysal'ı aday yapalım diyerek karar alınmıştır. Bu halkın iradesine karşı yapılmış bir hakarettir. CHP'de demokrasi işletilmemiş, emekçilerin sesi dinlenmemiştir.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de toplu istifalar başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN