Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dertleri şantaj

Giriş Tarihi: 25.2.2014

Başbakan Erdoğan 7 bin kişinin dinlendiğinin ortaya çıkmasını, "Bu ekibin şantaja yönelik faaliyet içinde olduğu görülüyor" sözleriyle değerlendirdi

Başbakan Erdoğan dün AK Parti genel merkezinde milletvekilleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıya dün Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen telefon dinleme skandalı damgasını vurdu. Erdoğan toplantıda milletvekillerine yaptığı değerlendirmede paralel yapı tarafından binlerce kişinin dinlendiğinin ortaya çıktığını belirterek "7 bin kişinin dinlenmiş olması bu ekibin şantaja dönük faaliyet içinde olduğunu gösteriyor. Hakkımızda ortaya atılanlar yanlış. Ciddi bilgi kirliliği, iftira var. 'Her türlü şey mubah' anlayışı var. Tam bir dezenformasyon yapılıyor" dedi. Olayın, MİT Yasası'nda yapılacak değişikliğin ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkardığına dikkat çeken Erdoğan, CHP'nin eleştirilerine de "MİT, istihbarat örgütünün özerk olduğu, başbakana bağlı olmadığı bir ülke var mı?" yanıtını verdi.

AKDOĞAN : HABİS BİR YAPI

Dinlemelere ilişkin AK Parti'den gelen diğer değerlendirmeler ise şöyle:
Başbakan Erdoğan'ın Danışmanı Yalçın Akdoğan: Habis bir yapı. Paralelci gazetecilerin yüzleri, bu yapının melanetlerini görünce hiç mi kızarmıyor?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: Arkadaşlar kendilerini devletin gerçek sahibi, bizleri de paralel yapı olarak görmüş. Böyle bir şey kabullenilemez.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik: Çok büyük bir ahlaksızlık, bunun hukukta, örfte yeri yok.

'AHLAK SIZCA BİR MONTAJ ÜRÜNÜ'

Başbakan Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında yapıldığı iddia edilen telefon görüşmesine ait ses kayıtlarının "ahlaksızca bir montaj ürünü olup tümüyle gerçek dışı" olduğu bildirildi. Başbakanlık Basın Merkezi'nden, "İnternet aracılığıyla servis edilen ahlaksızca ses kayıtları" başlığıyla yapılan açıklamada, "Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu arasında bir telefon görüşmesi olduğu iddiası eşliğinde, internet aracılığıyla servis edilmiş olan ses kayıtları, ahlaksızca bir montaj ürünü olup tümüyle gerçek dışıdır. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nı hedef alan bu kirli tezgâhı kuranlardan hukuk içinde hesap sorulacaktır" denildi.

'Şarkılarımı dinlemek istemişlerdir'

Prof. Dr. Mithat Sancar: Bu sadece bir dinleme olayı değildir. Dinleme üzerinden kapsamlı bir planın adım adım yürütülmesidir.
Metin Şentürk (Sanatçı): Belki şarkılarımı dinlemek istemişlerdir. İnsanın telefonunun dinlenmesi çirkin bir şey.
Sadık Yalsızuçanlar (Yazar): Vatandaşlık hukuku ve güvenliği açısından çok çirkin ve yanlış bir nokta.

'Bir insanlık suçu işlenmiş'

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez: Her kim devletin imkânlarını kullanarak böyle bir hukuksuzluğa yeltenmişse mutlaka ve mutlaka cezalandırılmalı.
Mazlum-Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal: Anayasa'ya göre suç. Bunu yapanlar Müslüman ise İslam'a ve Kuran'ın temel düşüncelerine aykırı bir davranış. Bir insanlık suçu.
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu: Türkiye'ye yakışmayan bir tablo. Olay bir ya da birkaç savcının yaptığı iş olarak gözüküyor. Hem Meclis hem hükümet hem Adalet Bakanlığı hem de TİB bunun üzerine gitmelidir. Yargıya müracaat edeceğiz.
THY Genel Müdürü Temel Kotil: 10 yıldan beri genel müdürlük yapıyorum. Biliyorsunuz, her şeyimiz şeffaf. Üzüldüm tabii ki.

'Paralel yapının robot resmi çizildi'

Okan Müderrisoğlu (Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi): Türkiye'yi "dinleme paranoyasına" sokan paralel yapının robot resmi çizilmiştir. Hukuk kılıfına gizlenen, koruma altında olduğunu zanneden ve kendisine vehmettiği yapay güçle, şantaj dosyaları oluşturan bu olayın failleri bulunup, hukuk önünde hesabı sorulmalıdır.
Yusuf Ziya Cömert (Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni): Bu büyük bir skandal, yani bir dosya bulmuşlar o dosyaya dinlemek istedikleri herkesin adını koymuşlar.
İsmail Küçükkaya (Gazeteci): Bu bir rejim krizi. Bir devlet meselesi olarak görüyorum. Bu dinlemelerin yasal ve hukuki olduğunu düşünmüyorum. İktidar mücadelesinin bir parçası.
Hüsnü Mahalli (Gazeteci): MİT Müsteşarı, bakanlar, danışmanlar, gazeteciler hep aynı örgütün üyesiymişiz. Ben Arap koluyum herhalde. Aptalca bir şey.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dertleri şantaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN