Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuzakları altüst oldu

Erdoğan CHP, MHP, Pensilvanya ve onlarla hareket edenlerin kurdukları tuzağın artık altüst olduğunu söyledi: Darbe yapalım dediler, ayakları dolaştı. Şimdi bunun hesabını verecekler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 17 Aralık'ta darbe yapmaya kalkan paralel yapıya gözdağı verdi. Erdoğan, "Darbe girişimini evelallah fitil fitil buranlarından getireceğiz" dedi. Erdoğan dün Adıyaman ve Kırıkkale'deki mitinglerinde şu mesajları verdi:
TUZAK ALTÜST OLDU: CHP'nin, MHP'nin ve Pensilvanya'nın, onlarla birlikte medyanın ve iş çevrelerinin kurdukları tuzak artık altüst oldu. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar. 'Darbe yapalım, sandıksız hükümeti devirelim' dediler, ayakları dolaştı, tökezlediler ama şimdi bunun hesabını verecekler. Millet sandıkta bunun hesabını soracak ardından hukuk yoluyla da biz hesabını soracağız.
PENSİLVANYA'NIN BORAZANLIĞINI YAPIYOR: Bu Pensilvanya'daki zat, CHP genel başkanının eline kasetler veriyor. CHP Genel Başkanı da grup toplantılarında Anayasa'ya ve yasalara aykırı vaziyette Pensilvanya'nın borazanlığını yapıyor. Bu zata 'Çarkçı Kemal' diyorlar biliyorsunuz. Sabah söylediğini öğlen, öğlen söylediğini akşam yalanlıyor.
SUÇLUYORDU, ŞİMDİ SAHİP ÇIKIYOR: 3 yıl önce bir TV kanalına çıkmış partileriyle ilgili kayıtları eleştiriyordu. 'Bunları veren savcının bu ülkede hesap vermemesi diye bir olay olabilir mi? Bu dinleme kayıtlarını kim veriyor, bunlar gizli değil mi, soruşturma gizli değil mi, kim bu savcı? Başbakanı dinleyen hangi derin devlet' diye soruyordu. 'Savcı suç işliyor' diyordu. Şu anda bu kayıtları yapan, bunları bir yerlere servis eden, bunları internette yayınlatan savcılara aynı CHP genel başkanı bugün sahip çıkıyor. İki yıl önce 'yasadışı dinleme hepimizin tepki göstermesi gereken suç' diyordu. Çark etmek bunun fıtratında var.
VATANDAŞ SANDIKTA YUMRUK VURACAK: Mustafa Sarıgül, Trabzonlular gecesinde yuhalandı. Oradan çıkarken de bir vatandaşa yumruk attı. Hiç merak etmeyin vatandaş da bunlara sandıkta yumruğu vuracak. İstanbul, bu karikatür siyasetçilere sandıkta yumruğunu vuracak. Trabzon, Adıyaman aynı şekilde, tüm Türkiye o yumruğun hesabını 30 Mart'ta sandıkta soracak.
BARİYERLERİ TEK TEK GERİDE BIRAKACAĞIZ: TBMM çalışmalarına ara vermeden Demokratikleşme Paketi'ni çıkardık. Yasa onaylanmak üzere Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e gönderildi. Türkiye'yi daha da rahatlatacak adımlar attık. Bunlar Türkiye'de engelleri, anlamsız yasakları kaldıran, ayrımcılığın, nefretin önüne geçen tarihi nitelikte reformlar. Çok daha fazlasını yapacağız. Bu çetelerle, örgütlerle mücadele ederek, tüm engelleri aşarak, kardeşliğimizin, birliğimizin önündeki engelleri, bariyerleri tek tek geride bırakarak inşallah istikbale yürüyeceğiz.
BURUNLARINDAN GETİRECEĞİZ: 30 Mart bunlara hesap sorma zamanıdır. Hiç merak etmeyin biz de hukuk yoluyla bunun hesabını soracağız. Darbe girişimini evelallah fitil fitil burunlarından getireceğiz.
NİSANDA HÜKÜMETİ DEVİRECEKLERMİŞ: CHP ve MHP, bunların ikisinin başındaki ruh ikizidir. Şimdi yanlarına bir kişi daha buldular, üç kafadar oldular. Üçüncüsü kim, Pensilvanya. Şimdi bunların derdi ne? 17 Aralık'ta bunlar güya bizi yıkacaktı, darbe yapacaklardı. Tutmadı, 25 Aralık'ı denediler, o da tutmadı, ocakı denediler, o da tutmadı. Şimdi hesapları neymiş biliyor musunuz, bu seçimde bizi 35'in altına indereceklermiş ve nisan ayında hükümeti devireceklermiş.
'AMAÇ İÇİN BİR KADEH ATABİLİRSİNİZ' DEDİ: Burada bazı ablalar sokak aralarında dolaşıyorlarmış. Nasıl ablaysa, neyin ablasıysa onlar. Eğer kapınıza geliyorlarsa, 'sen utanmıyor musun' deyin. Senin başında olan hocan bizim başörtümüze 'furuattandır' dedi ya, 'üniversiteye gidecekseniz başlarınızı açın' dedi ya. Yeri geldiğinde onlar için amaç her şeyi meşru kılar, o zaman 'bir kadeh de atabilirsiniz' dedi ya. Evet, bunlar için her yol meşru.

'GEREKEN CEVABI ALACAKLAR'
Devlet içinde devlete, paralel devlete asla müsaade etmeyeceğiz. Bunları ininden çıkaracağız. Devlet içinde yapılananları çıkaracağız. Asla bu devletin bütünlüğünü, birliğini bozamayacaklar. Bozmaya kalkanlar gereken dersi, gereken cevabı hukuk içinde alacak, hiç merak etmeyin.

'DİKTATÖRÜ BULDUK'
Aradık, sorduk, diktatörü bulduk. Ey CHP, diktatör senin içinde. Kim, İnönü, İnönü. İtalya'da, Nazi faşizmi iktidar olduğunda onları ilk tebrik edenlerden olmuştur. Öyle ki bunlar Dersim'de katliamın baş sorumlusudur. Bugün kalkıp da bu CHP'nin genel müdürü Dersimli olduğu halde orayla ilgili bir kelime edebiliyor mu, hiç duydunuz mu? Edemez, edemez çünkü onu söylemeye başladığı anda bataklığa batacak bunu biliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuzakları altüst oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN