Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Davutoğlu'nu duygulandıran mektup

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Konya'nın Halkapınar ilçesinde katıldığı mitingde, “Tuğçe adındaki bir kız çocuğunun verdiği mektubun kendisini duygulandırdığını söyledi.

Giriş Tarihi: 25.3.2014 21:51
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Konya'nın Halkapınar ilçesinde halka hitap etti. Mitingi alanında otobüse bindiği sırada "Tuğçe adındaki bir kız öğrenciden kendisini duygulandıran bir mektup aldığını ifade eden Bakan Davutoğlu, mektupta "Tuğçenin bir talebinin ihtiyacının olduğunu sandığını ifade etti. Aldığı mektubu miting alanında bulunan vatandaşlarla paylaşan Bakan Davutoğlu, mektupta yazılanları şöyle okudu:

"Sayın Bakanım, bu bir istek mektubu değil. Bir öğrenci olarak Ak Parti'den ve sizlerden gördüğümüz yardımlar ve destekler için bir teşekkür mektubu. Allah sizden ve Başbakanımızdan razı olsun. Başımızdan sizleri eksik etmesin. Rabbim benim ömrümden alsın sizlerin ömrüne versin. Yaptığınız hizmetlerden ülkemizi kalkındırdığınız için biz gençlere güvenilir bir Türkiye teslim ettiğiniz için teşekkürler.

Mektupta yer alan "Rabbim benim ömründen alsın sizlerin ömrüne versin ifadesi üzerine Bakan Davutoğlu, "Hayır Rabbimiz ganidir. Sizin ömrünüzü de artırsın bizlerin ömrünü de bereketlendirsin. Asıl biz size teşekkür ederiz. Böyle basiretli gençlerimiz oldukça Halkapınar'dan yetişen böyle kadirşinas gençlerimiz oldukça Türkiye'nin geleceği parlaktır. İşte biz Tuğçelere, Ahmetlere, Mehmetlere, Mustafalara, Ayşelere sahip çıkmak için bu yola çıktık. Onların geleceğini daha parlak kılabilmek için onları daha onurlu bir memlekette yaşatabilmek için gece gündüz çalışıyoruz şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Davutoğlu'nu duygulandıran mektup
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN