Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Said Nursi talebesi Mehmet Kırkıncı'dan Erdoğan'a destek

Said Nursi talebesi Mehmet Kırkıncı'dan Erdoğan'a açık destek. Kırkıncı hakkında çıkan yalan beyanatlara karşı uyardı ve Erdoğan'ı desteklediklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 28.3.2014 23:26 Güncelleme Tarihi: 28.3.2014 23:28

Said Nursi talebesi Gülen'in hocası da sayılan Mehmet Kırkıncı'dan gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalar. Mehmet Kırkıncı seçimlere sayılı günler kala hakkında çıkartılan yalan beyanlara sert tepki gösterdi.

Mehmed Kırkıncı Hocaefendi, "Daha önce son hadiselere ve hükümetimize bakışımla ilgili beyanatlarda bulunmama rağmen, seçimin yaklaşmış olduğu bu günlerde hakkımda tamamen hakikat dışı haberlerin yayıldığını esefle işitiyorum" ifadesini kullandı.

Kırkıncı Hocaefendi, internet sitesinden, "Seçimle İlgili Kamuoyuna Duyuru" başlığı altında yaptığı açıklamada, daha önce son hadiselere ve hükümete bakışıyla ilgili beyanatlarda bulunmasına rağmen, seçimin yaklaştığı bu günlerde hakkında tamamen hakikat dışı haberlerin yayıldığını "esefle" işittiğini belirtti.

Kırkıncı, şunları kaydetti:

"Nur talebeleri olarak yarım asrı aşan bir zamandan beri seçimlerde takip ettiğimiz yol belli olup halen aynı istikamet üzerindeyiz. Üstadımız, Halk Partisi'nin başa gelmesi halinde komünist kuvvetlerin memlekete hakim olacağını açıkça beyan ederek, Halk Partisi karşısındaki en büyük sağ parti olan Demokrat Parti'yi açıkça desteklemiştir.

Nur talebeleri de aynı yolu takip ederek ve sevad-ı azama tabii olarak, Halk Partisi karşısında mücadele veren ve çok hayırlı işlere imza atan AK Parti hükümetini desteklemişlerdir ve desteklemeye devam etmektedirler. Bu meyanda benim de aynı kanaatte olduğumu efkar-ı umumiyeye bir kez daha bildirmem zaruret halini almıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Said Nursi talebesi Mehmet Kırkıncı'dan Erdoğan'a destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN