Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İki dava arkadaşından biri aday olacak'

Arınç, Köşk adaylığı için "Bizde sorun yok. İki dava arkadaşı bir araya gelecekler. İnşallah ikisinden biri olacak" dedi

Giriş Tarihi: 4.5.2014
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, cumhurbaşkanlığına adaylık sürecine ilişkin, "Bizde hiçbir mesele yok. Görüşülür, konuşulur. Bakın ne kadar geniş bir istişare yapılıyor. Ondan sonra da iki dost, iki arkadaş, iki dava arkadaşı bir araya gelecekler. İnşallah ikisinden biri olacak gibi" dedi. Bursa Yenişehir'de Belediye Başkanı Süleyman Çelik'i ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Arınç, bir gazetecinin "AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayı ne zaman belli olacak?" sorusuna karşı, adayların 20 Mayıs'tan sonra belirleneceğine dikkat çekerek şöyle konuştu: "Bizim acelemiz yok. AK Parti, psikolojik olarak da güç olarak da çok üstün bir durumda. Üç aşağı beş yukarı kimin aday olacağı belli. Bizde bir kişi belli, en azından veya iki üç kişi belli. Asıl CHP'nin adayı kim olacak, MHP'nin adayı kim olacak, her partiden oy alabilecek özellikte birisi varsa birilerinin söylediği gibi, o kim olacak? Sayın Kılıçdaroğlu'na bir televizyon programında sormuşlardı, 'Abdullah Gül ile Tayyip Erdoğan'dan birisi aday olsa siz kime oy verirsiniz?' 'Abdullah Gül'e' demişti. Ben de o zaman dedim ki 'Bunların başka bir adayı yok.' Dolayısıyla bütün gazeteci arkadaşlarımız kimi görürlerse kimi yakalayabilirlerse 'Muhalefet adına sizin adayınız kimdir?' diye sorması lazım.

MECLİS KOMİSYONU

17 Aralık operasyonuyla ilgili 60 kişi hakkında takipsizlik kararı verilmesine ilişkin soruyu yanıtlarken de kararın konusunun bakanlarla bir ilgisi olmadığına dikkat çekerek şunları söyledi: "Bildiğim kadarıyla pazartesi günü 4 bakanla ilgili olarak Meclis kabul ederse bir komisyon kurulacak. O komisyon en fazla 4 ay süreyle görev yapacak. Sonunda da Meclis'te oylanacak, 276 bulunursa o kişiler hakkında Yüce Divanda yargılama yapılması kararlaştırılacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İki dava arkadaşından biri aday olacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN