Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir tepki de Danıştay Başkanı'ndan!

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun bugünkü törende yaptığı konuşmayla ilgili olarak, "Yargının saygınlığına gölge düşüren hiçbir şeyde biz bulunmayız.dedi.

Giriş Tarihi: 10.5.2014 21:37 Güncelleme Tarihi: 10.5.2014 21:38
Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nun bugünkü törende yaptığı konuşmaya ilişkin, "Yargının saygınlığına gölge düşüren hiçbir şeyde biz bulunmayız" dedi.

Danıştay'ın kuruluşunun 146. yıldönümü, TBMM'de verilen resepsiyonla kutlandı. Danıştay Başkanı Zerrin Güngör ve eşi, konukları kapıda karşıladı. Resepsiyona Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, bazı bakanlık bürokratları ve çok sayıda yargı mensubu katıldı.

Güngör, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun bugünkü törende yaptığı konuşmaya ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, "Arzu etmezdik böyle bir şeyi. Ülkenin yararına olan her şeyde biz varız, zararına olan hiçbir şeyde yokuz" diye konuştu.

Bir gazetecinin 'Feyzioğlu'nun konuşması Danıştay'ı rahatsız etti mi?' sorusuna Güngör, "Kendisi 1 saat konuştu, 20 dakika konuşacaktı. Bu bile yeterli değil mi?" cevabını verdi.

Feyzioğlu ile bu konuyu konuşmadıklarını belirten Güngör, "Yargının saygınlığına gölge düşüren hiçbir şeyde biz bulunmayız" dedi.

2014-2015 adli yıl açılışına Feyzioğlu'nun çağırılıp çağırılmayacağının sorulması üzerine Yargıtay Başkanı Ali Alkan, "1 Eylül'e daha çok var. Köprünün altından çok sular akar, gerekirse Başkanlar Kurulu'nda müzakere ederiz" diye konuştu. Danıştay'ın resepsiyonunda her yıldan farklı olarak bu yıl içki servisi yapılmadı. Konuklara, meyve suyu, soda, su ve kola ikram edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir tepki de Danıştay Başkanı'ndan!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN