Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan konuşmasına bu görüntüyle başladı

Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin grup toplantısında konuştu. Toplantı merhum gazeteci Savaş Ay’ın yıllar önce SSK hakkında yaptığı ve dönemin SSK Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu’nun da konuk olduğu A Takımı programının arşiv görüntüleriyle başladı.

Giriş Tarihi: 22.7.2014 15:35 Güncelleme Tarihi: 22.7.2014 17:39

Erdoğan şöyle konuştu: "Az önce aslında bir belgesel oldu bu. Bildiğiniz gibi 92-98 arasında SSK Genel Müdürlüğünü Sayın Kılıçdaroğlu yaptı. Bu süreçte Sayın Çağan'ın da o dönemin bakanı olarak açıklamalarını duydunuz. O acı tablonun hiçbir sorumlusu yok. Bakan sorumlu değilim diyor, Genel Müdür sadece sırıtıyor dikkat ederseniz. Sorumlu değil, sen genel müdürsün. O vatandaşın hali ne. Bunları bu ülke yaşadı. Tüm halkımı sesleniyorum. Artık sağlıkta biz bunları yaşamıyoruz bunlar tarih oldu. Biz daha idealini nasıl getirebiliriz gayreti içindeyiz. Bir de bizim dönemin şuandaki yapısını buraya taşımalıydık ve bir ekranda 1992-98 bir ekranda da bizim şu dönemimizdeki hal ortaya konmalıydı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN KONUŞMASINA BU GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI


Teşkilatlarımız bunu halka yansıtma fırsatı bulacaktır. Biz bunu yaşadık ama bu denli bunun ileri gittiği noktasında inanın benim bile farkında olmadığımı daha yakından hissettim. 6-7 yıl siz SSK Genel Müdürlüğü yapacaksınız ve hiçbir vebaliniz olmayacak ve sıkılmadan 10 yıl önce daha iyiydi diyeceksiniz. Ama gerekçesi ne: İstanbul'un nüfusu artıyor. Tamam da senin döneminde nüfusa bak bugünküne bak. İstanbul'un hastaneleri şimdi gezin bu rezaleti göremezsiniz. Böyle kalabalıklar kuyrukta bekle hamdolsun kalmadı.

Bu dertli olmayı gerektirir. Bir insanın derdi varsa, sevdası olursa bu işi çözer. Ama sizin derdiniz olmazsa affedersiniz o tuvaletleri gördünüz değil mi. Bunlar bu ülkede yaşandı. Şuanda birbirine yakın safta olduğu bir beyefendi eski bakanlardan o da. Okuyan, kendi açıklaması. 5 milyar dolar zararla ayrıldı Rahşan Affı ile kurtardı diyor. 5 milyar dolar. Ben söylemiyorum o zamanın bakanı Sayın okuyan söylüyor.

Bunlar bu ülkeyi bu hale getirdi. Bu millet bunların bu yönetim anlayışından kurtuldu da yeni Türkiye'ye adım attık. Allah bizi bu eski Türkiye'ye döndürmesin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan konuşmasına bu görüntüyle başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN