Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Aktörler ortaya çıkıyor'

Türkiye'de paralel devlete izin vermeyeceklerini belirten Erdoğan "Bu paralel devletin aktörleri ortaya çıkmaya başladı. Sonuna kadar devam edeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 25.7.2014
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan dün Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan, şunları söyledi:
MHP LİDERİ KASET DOLDURMAKLA MEŞGUL: Muhalefet partilerinin genel başkanlarını burada kaç kez gördünüz? Hizmet üretmek gibi bir dertleri yok. MHP Genel Başkanı stüdyolarda kaset doldurmakla meşgul.
ADAYLARI 'SİYASETTEN UZAĞIM' DİYOR: CHP'nin genel müdürü, MHP Genel Başkanı'yla birlikte aylarca cumhurbaşkanı adayının niteliklerini saydılar. Belli ki bu sıfatlara haiz kendi içlerinden bir adayı bulamadılar. Gittiler bir monşer ithal ettiler. Çıkardıkları aday siyasetten uzağım diyor, kendisini destekleyen 9-10 parti de karşı çıkmıyor.
MONŞER ADAY ÇANAK TUTUYOR: Monşer aday sahalara çıkalı bir ay olmadı, defalarca yalan söyledi. Bir yandan İsrail zulmüne çanak tutuyor, CHP gibi ırkçılık yapıyor, diğer yandan Gazze nedeniyle Türkiye'yi eleştiriyor. Gazze için, mazlumlar için susacak bir cumhurbaşkanı istiyorlar. Er ya da geç adalet kazanacak, biz de adaletin yanında olmaya devam edeceğiz.
YALANLARA İNANMAYIN: CHP'nin, MHP'nin, bu monşer adayın, Pensilvanya medyasının yalanlarına inanmayın. Bunlar, İsrail zulmünü örtmenin, perdelemenin peşindeler. İsrail oradan vuruyor, bunlar buradan vuruyor. Er ya da geç kazanan mazlumlar olacaktır.
KATLİAMA HÂLÂ SES YOK: İnsanlık Filistin'deki katliamı görmüyor. Hâlâ ses çıkmıyor. Türkiye'den, Katar'dan, Latin Amerika ülkelerinden çıkıyor.
İSRAİL KESİNLİKLE YARGILANACAK: İsrail bu kafayla giderse kesinlikle uluslararası mahkemelerde yargılanacaktır. Bunu da göreceğiz. Bunun mücadelesini Türkiye olarak vereceğiz.
BİR ÇİVİ ÇAKMIŞ MI? Bu çatı adayın bugüne kadar çakılı bir çivisi, dikili bir ağacı var mı? MHP'nin iktidarda olduğu dönemde CHP'nin yavrusuyla beraber dünyada yaptıkları yardım 45 milyon dolardı. Şimdi bizim yaptığımız ne biliyor musunuz, 3.5 milyar dolar. Neredeyse 1'e 9 artırdık.
TÜRKMENLERE GİDEN TIR'LAR: Suriye'deki, Irak'taki, Filistin'deki mazlumlarla ilgileniyoruz diye rahatsız oluyorlar. Bizi sadece Arap halklarına destek vermekle suçluyorlar. Neymiş, Türkmenleri unutuyormuşuz. Irkçılık yapıyorlar. Sen Türkmenlere ne yaptın. Türkmenlere TIR'lar giderken el koymaya çalıştılar. Bu kanunsuz işlemi savunmaya çalışan dalkavuk, paralel medya var.
PARALELİN AKTÖRLERİ ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI: Tek devlet var. Paralel devlet yok, devletin içinde devlet yok. Bu paralel devletin aktörleri ortaya çıkmaya başladı. Sonuna kadar devam edeceğiz.
10 AĞUSTOS'TA TARİH YAZACAKSINIZ: 10 Ağustos'ta sizler tarih yazacaksınız, millet tarih yazacak. 10 Ağustos'ta oylarınızla eski Türkiye kaybedecek, yeni Türkiye kazanacak. 10 Ağustos'ta sandıklar tarih yazacak.
ARTIK GÜCÜ OLAN BİR TÜRKİYE VAR: Bu CHP'nin zamanlarında bırakın Ortadoğu'yu, Ankara'nın sokaklarına bile devlet ulaşamıyordu. Eski Türkiye özür dilemek zorunda bırakılıyordu. Şimdi gücü, itibarı olan bir Türkiye var.

'DEDİĞİM GİBİ, İNLERİNE GİRİYORUZ'
Başbakan Tayyip Erdoğan, paralel yapıyla mücadelenin kararlılıkla süreceğini belirterek "Dedim ya, inlerine gireceğiz. İnlerine giriyoruz" dedi. AK Parti Mersin İl Başkanlığı'nın Tevfik Sırrı Gür Stadı'nda düzenlediği iftara katılan Erdoğan, vatandaşlara seslendi:
ASLA TAVİZ YOK: Çözüm sürecinin başarıya ulaşması için her şeyi göze aldık. Paralel yapıyla da işte bunun için tavizsiz bir mücadele yürütüyoruz. Dedim ya, inlerine gireceğiz. İnlerine giriyoruz. Eğer bu kardeşinizi cumhurbaşkanlığı makamına gönderirseniz, bilesiniz ki bu mücadelen asla taviz vermem, yine vermeyeceğim.
ULUSAL GÜVENLİĞE TEHDİT: Bu paralel yapının faaliyetleri, ulusal güvenliğimizi tehdit eden bir anlayışla devam etmiştir. Buna karşı mücadele birinci derecede o makamda bizim görevimiz olacaktır. Demokrasi, hak ve özgürlüklerini bunun için sürekli geliştiriyoruz, genişletiyoruz. Ekonomide istikrara, büyümeye, refahın artışına ve gelir dağılımındaki adalete özel önem veriyoruz. Bunun için savunma sanayimizi güçlendiriyoruz, ordumuzun ihtiyaçlarının mümkünse tamamını o milli imkanlarla ülke içinde karşılamaya çalışıyoruz.
HEDEF AK PARTİ DEĞİL TÜRKİYE: Attığımız her adımda önümüzde bir engel bulduk. Sadece dışarıdan değil içeriden de engellemelere maruz kaldık. Kimi zaman partimizi kapatmak, kimi zaman hükümetimizi yıkmak istediler, kimi zaman yatırımlarımızı engellemek istediler. Kimi zaman da iftiralarla, yalanlarla, montajlarla bizzat bizi hedef aldılar. Bugün artık milletimiz de biliyor ki bu saldırıların hedefi ne AK Parti'dir, ne Tayyip Erdoğan'dır. Hedef bizzat Türkiye'dir, milletimizin ta kendisidir. Allah'ın izni ve yardımıyla sizlerin desteğiyle tüm oyunları bozduk, tüm tezgahları yıktık.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Aktörler ortaya çıkıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN