Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel polislere hakim ve savcılardan destek

Sözde Selam örgütü soruşturması kapsamında Başbakan Erdoğan ve MİT Müsteşarı Fidan’ı dinledikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 76 polisin adliyedeki işlemleri sürerken halen görevde olan Küçükçekmece Hakimi Mehmet Karababa, Bolu Savcısı Zekeriya Öz ve Trabzon Savcısı Aziz Takçı Twitter hesaplarından şüphelilere destek yağdırdı.

Giriş Tarihi: 26.7.2014 17:52 Güncelleme Tarihi: 26.7.2014 18:06
Hukuk adamından çok şüpheli polislerin avukatı gibi mesajlar yazan 3 yargı mensubu için hukukçular HSYK'yı göreve davet ediyor.

Beşiktaş Adliyesi'nde Ağır Ceza Mahkemesi yapan Hakim Mehmet Karababa açıkça HSYK seçimleri sonrasında hesap sorulacağını yazarken Zekeriya Öz, "Gözaltı süresi ihlalinden sabıkası kabarık Türkiye'nin, polislerin bu hak ihlali tazminatlarını emri veren ağa babanız örtülü ödenekten öder"diye tweet attı.

Avukat Ali Aktaş görevde oldukları halde şüpheli polislere destek mesajları atan hakim-savcılar ile ilgili şu yorumları yaptı:

"Kamu görevlilerinin bile kitle iletişim araçlarıyla yürüyen soruşturmalar hakkında fikir beyan ettiği bir dönemdeyiz. Hukuku çiğniyorlar oysa. Halen kamu görevlisi olan hakim ve savcılar yürüyen soruşturmalar hakkında günlük politika hakkında yorum yapacaklarsa istifa etmeliler.

Yargının ne denli politize ve bir cemaatin elinde oyuncak olduğunu anlamak için malum savcı ve hakimlerin twitter hesaplarına bakmak yeterli. Cemaat fanatizmi ile gözü dönmüş hakim ve savcılar istifa etmeliler. Avukatlık yapsınlar ya da cemaatleri onlara bir iş versin. Böyle olmaz. Sizler devletin halen görevli savcıları, hakimlerisiniz. Soruşturmalar hakkında yorum yapamazsınız. Cemaat Fanatizmi sizi delirtmiş olmalı."

Adli işlemler sürdüdüğü sırada adli yargılamayı etkileme girişiminde bulundukları iddia edilen hakim ve savcıların söz konusu twitleri şöyle:BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel polislere hakim ve savcılardan destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN