'Bir tek kadın ticareti yapmadığım kalmış'

Paralel yapının telefonlarını dinlediği eski Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, kendisine asılsız isnatlarla nasıl saldırıldığını anlattı

Giriş Tarihi: 29.7.2014
Paralel yapının, sözde Tevhit-Selam örgütü kapsamında telefonlarını dinlediği eski Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk SABAH'a içini döktü. Kendisine bu kadar suçun isnat edildiğini aklının ucundan bile geçirmediğini belirten Öztürk, şunları söyledi: 2 sayfalık suç listesini görünce gözlerime inanamadım. 'İhaleye fesat karıştırma' iddiasıyla dinlenmem görevimiz gereği normal olabilir. Ancak 'Demokrasiyi tehlikeye atmak, ülke birliği ve düzenini bozmak' suçlarıyla nasıl bir bağım olabilir. Bir tek kadın ticareti yapmadığım kalmış. Adeta çılgına döndüm. Anladığım kadarıyla dinleme kararını veren hakimler sahte isimlerce IP numarasına göre bu kararı vermiş. Hayal, senaryo üzerine çatı kurup ona göre uygulama yapıyorlar. O kararı görmek istediğimde, bana sadece bir bölümünü gösterdiler... Kendisini neden dinlediklerini bilmediğini söyleyen Öztürk, "Bana yapılan suçlamaları gördüğümde çok kızdım. Akıllarına ne gelmişse alt alta yazmışlar. Maalesef hâkimler buna çanak tutmuş. Sormadan sorgulamadan dinleme izni vermişler. Karşı çıktığım terör örgütleriyle beni ilişkilendirmişler. Bu kadar komik bir şey olamaz. Tanınan, bilinen bir insanım. 20 yıl belediye başkanlığı yaptım" diye konuştu.

'GÖZLERİME İNANAMADIM '
Dinlemenin yanı sıra Öztürk hakkında 'ihaleye fesat karıştırmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, suç örgütü kurmak, demokrasiyi tehlikeye atmak, ülke birliği ve düzenini bozmak' gibi bir çok suç isnat edildilmişti.

'HER ŞEYE ŞÜPHEYLE BAKAR HALE GELDİK'
Öztürk, dinlenmeyle ilgili duygularını "Ne özelimiz kaldı ne mahremiyetimiz. Paranoyak gibi olduk. Her şeye şüpheyle bakar hale geldik. Eşimle, çocuğumla konuşmalarımı dinlemişler. Tapeleri istedim. 'İmha ettik' dediler. Savcılığa bununla ilgili de suç duyurusunda bulundum" sözleriyle anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bir tek kadın ticareti yapmadığım kalmış'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN