Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alman Der Spiegel yine çirkin oyun peşinde!

Provokatif başlıklarıyla Erdoğan'a saldırılarda bulunan Alman Der Spiegel dergisi yine çirkin bir oyun peşinde.

Giriş Tarihi: 4.8.2014 00:45 Güncelleme Tarihi: 4.8.2014 00:52
Gezi Parkı eylemleri sırasında ilk kez Türkçe kapak hazırlayan ve provokatif başlıklarıyla Erdoğan'a saldırılarda bulunan Alman Der Spiegel dergisi yine çirkin bir oyun peşinde.

Alman Der Spiegel dergisi yarın çıkacak yeni sayısında Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı kapağına taşıdı. Her fırsatta provokatör başlıklarıyla ön plana çıkmaya çalışan Der Spiegel dergisi, bu kez de Türkçe ve Almanca olarak 'Der Staat Erdoğan – Erdoğan devleti' başlığını kullandı.

Gezi'deki eylemleri ve polisin müdahalesini olduğundan daha ağır ifadelerle haftalarca gündemde tutan, tarihinde ilk kez Türkçe kapakla çıkarak Gezi gençliğine "Boyun eğme" diye seslenen Der Spiegel, cumhurbaşkanlığı seçim sürecini etkilemek için kolları sıvadı.

GURBETÇİLERE ÇİRKİN PROPAGANDA

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine müdahalede bulunmak için devreye giren dergi, 'Türkiye özgür kalacak mı?' sorusuyla 16 sayfalık dosya hazırladı. Dergi iç sayfalarında da habere Almancanın yanı sıra Türkçe olarak yer verdi.

Der Spiegel, Başbakan Erdoğan'ın Köşk'e çıkma durumunda Türkiye'nin "Erdoğan devleti"ne dönüşeceğini savunarak gurbetçi Türklere propaganda yaptı. Der Spiegel haberinde şu ifadelere yer verdi: "Yeni padişah: Başbakan Erdoğan demokratik reformlarla çıktı yola, ancak eski dönemin seçkinleriyle ve Gezi Parkı direnişçileriyle mücadelesinde hükümdara dönüştü. Şimdi kendisini cumhurbaşkanı seçtirmek niyetinde. Despot mu olacak bu sefer de?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman Der Spiegel yine çirkin oyun peşinde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN