Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Hüsran-ı Ekmel diyebiliriz"

Giriş Tarihi: 11.8.2014 14:46 Güncelleme Tarihi: 11.8.2014 14:53
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı. Seçimin muhalefet açısından "Hüsranı Ekmel" olduğunu söyleyen İşler, 3 dönem kuralının devam etmesinden dolayı başbakan ve genel başkanın yeni bir isim olma ihtimalinin güçlü gözüktüğünü belirtti. Yeni kabinede de doğal olarak bazı değişikliklerin olacağını söyledi.

Dün milli irade kazanmıştır, millet kazanmıştır, 77 milyon kazanmıştır. Doğrusu bu sonuç bizleri son derece memnun etti. Seçimin kaybedenlerin başında tabi ki Pensilvanya geliyor. Bu kullanımlara da gönderme yaparak dün İflas-ı Ekmel demiştim, belki Hüsran-ı Ekmel de diyebilirsiniz. Doğrusu artık bu yapının da müntesiplerine bu yanlış mesajları vermekten kendini alıkoyması gerekmektedir diye düşünüyorum. Diğer kaybedenlere baktığımız zaman, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne baktığımız zaman, elbette bunun bir siyasi bedeli olacak. Dün Sayın Kılıçdaroğlu herhangi bir açıklama yapmadan "tıpış tıpış" evine gitti değil mi? Ortaya çıkan sonuç kendisinin tıpış tıpış evine gitmesini gerektirdi. Bahçeli'nin dün yapmış olduğu "bu seçimin kaybedeni sayın Erdoğan'dır" açıklamasını ise akıllara ziyan olarak değerlendiriyorum.

İŞTE EMRULLAH İŞLER'İN AÇIKLAMASI


"BAŞBAKAN YENİ BİR İSİM OLABİLİR"

Başbakanımızın yapmış olduğu açıklamalar da başbakan ve genel başkanlığın aynı kişide toplanacağını gösteriyor
Dolayısıyla üç dönem yağsının da devam edeceği kamuoyuna deklare edildiği için yeni bir isim olma ihtimali güçlü görünüyor. Yeni bir kabine olunca elbette ki bazı değişiklikler olacak. Ne kadar olur kaç kişi değişir, yeni isimler kaç kişi olur, bunların hepsini eylül başında hepimiz öğrenmiş olacağız
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Hüsran-ı Ekmel diyebiliriz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN