Cemaat ve CHP’nin ortak hedefi...

Giriş Tarihi: 12.9.2014 11:18 Güncelleme Tarihi: 12.9.2014 14:30
'Paralel yapı'nın 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerini eleştirdiği ve seçilmiş hükümetin yanında yer aldığı için 'paralel' yayın kuruluşu Bugün Gazetesi'yle fikir ayrılığına düşen ve 10 yıldır köşe yazdığı gazeteden ayrılmak zorunda bırakılan yazar Gülay Göktürk, istifasının ardından ilk kez A Haber'de Aklın Yolu'nda konuştu. 'Paralel' örgütün, 'yolsuzlukla mücadele' adı altında hükümeti yıkmaya çalıştığını belirten Göktürk, CHP ve cemaat ittifakını ilkesizlik olarak değerlendirdi, "CHP daha önce darbecilerle de ittifak yaptı ama başarılı olamadı. Bu yüzden kaybediyor" dedi.

'YOLSUZLUKLA MÜCADELE' KILIFIYLA…

Bu yapılan 'yolsuzlukla mücadele' adı altında bir hükümet yıkma çalışmasıydı. Bunu gidip de ellerinde silahla meclise dayanarak yapmayacaklardı elbette. Öyle bir ağır darbe altında artık AK Parti'nin hükümet edemez hale gelmesini umuyorlardı . Mesele buydu. CHP ve Cemaat'in, her iki kesimin de ortak hedefi AK Parti iktidarının ciddi bir yenilgiye uğramasıydı yerel seçimlerde. Bence çok ilkesiz bir ittifak oldu. Çünkü devlet içinde devlet yaratmaya çalışan bir yapı, parlamentoya karşı bir tehdittir, siyasi partilere karşı bir tehdittir, genel olarak bütün iktidar erkine karşı bir tehdittir. Yasamaya karşı da, yürütmeye karşı da. Aslında demokratik rejim için bir tehdittir."

CHP - CEMAAT İTTİFAKI İLKESİZLİKTİR


"CHP'nin bu yapıyla ittifak yapması en başta çok büyük bir ilkesizlik. Faydası da olmamıştır gördüğünüz gibi. Çünkü benim gördüğüm şeyi kitleler de görmüştür. Daha önce CHP'nin Gülen Cemaati'ne ilişkin görüşleri ortadayken, devlet içindeki varlıklarına ilişkin itirazları ortadayken, sadece mevcut iktidarı indirmek için yaptığı bu ittifak, CHP'yi yıpratmıştır. CHP daha önce de aynı amaçla darbecilerle ittifak yaptı, Ergenekoncularla ittifak yaptı. Bu ilkesiz politikanın zararlarını çekiyor. Yani sen ilkelerini nasıl bu kadar çabuk değiştirebilirsin, sen halka, "düşmanımın düşmanı kim olursa olsun birleşirim" nasıl diyebilirsin? CHP bunun acısını çekti, nitekim de o ittifaktan hiçbir fayda sağlayamadı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cemaat ve CHP’nin ortak hedefi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN