Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Askeri Ceza Kanunu hazırlığı

Giriş Tarihi: 16.9.2014
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yeni bir Askeri Ceza Kanunu hazırlanacağını söyledi. Bakanlar Kurulu'nun 7 saat süren toplantısının ardından açıklama yapan Arınç, şunları kaydetti:
İŞ GÜVENLİĞİ EYLEM PLANI: Eylem planı dediğimiz ve sayın Başbakanımız tarafından açıklanacağını ifade ettiğimiz çalışmanın ön görüşmesini bugün (dün) yaptık. Bunu sonuçlandıracağız. İlgili taraflarla tekrar masaya yatıracağız. Bu konuda eksiklik nedir, fazlalık nedir, yanlışlık nedir bunu göreceğiz. Gördük ki kanunları çıkarmak yetmiyor. İş sağlığı konusunda çıkardığımız onlarca kanun olmasına rağmen bugün bir başıboşluk yaşanıyorsa bu sorunların tek tek ortaya konulması, giderilmesi kaçınılması gerekir.
YENİ VE ÇAĞDAŞ KANUN: Milli Savunma Bakanlığı, Askeri Ceza Kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması konusunu gündeme getirdi. Temennimiz, Askeri Ceza Kanunu'nun bazı maddelerine yönelik iptallerini dikkate alan yeni çağdaş Askeri Ceza Kanunu yapılanmasına gidilmesidir. Askeri suçlar, asker şahıslar, bu konuların net olarak ortaya çıkabilmesi için daha kapsamlı çalışma yapılması konusunu sayın Başbakanımız talimatlandırdılar. Benim başkanlığımda bazı bakan arkadaşlarım ve bürokratlarla bir araya gelerek taslağın üzerinde acilen bir çalışma yapacağız. Belki önümüzdeki Bakanlar Kurulu'nda tekrar gündeme getireceğiz.
'TORBA' LİTERATÜRDEN ÇIKACAK: Torba gibi bir sözcüğü literatürden çıkaracağız. Yasama sıfır hata kabul eden bir şeydir. Bundan sonra bu kadar maddeli bir tasarıyı umarım ki görmeyeceksiniz. ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Askeri Ceza Kanunu hazırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN