Davutoğlu, kurban vekaletini Türk Kızılayı'na verdi

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 3 hisse yurt içi 3 hisse yurt dışı olmak üzere 3 bin TL kurban vekaletini Türk Kızılayı'na verdiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 24.9.2014 17:29
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık yeni binada Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar'ı kabul etti. Akar, Başbakan Davutoğlu'nun Kurban Bayramı dolayısıyla kaç hisse için vekalet verdiğini açıklayarak, hem parayı hem makbuzları basın mensuplarına gösterdi. Davutoğlu'nun 3 hisse yurt içi 3 yurt dışı olmak üzere toplam 3 bin TL kurban vekaletini Türk Kızılayı'na verdiğini belirten Akar, yurt dışında Pakistan, Kudüs ve Etiyopya da kesilmek üzere vekalet verdiğini söyledi. Akar, "Dünyayı çok iyi tanıyan bir insan dünyadaki mağdurların nerelerde olduğunu bilen bir insan biz de bu mağduriyetleri düşünerek yapıyoruz bu kampanyayı Sayın Başbakan öyle istedi" dedi.

Akar ve Başbakan Davutoğlu görüşmesinde, sınırda IŞİD'den kaçanlara yapılan yardımlar da ele alındı. Beslenme ile ilgili su ve bisküvilerin dağıtıldığını anlatan Akar, daha sonra çorba şimdi de mobil mutfaklarla dağıtımın yapıldığını ve 7 bin kişilik mobil mutfağın orada hizmet verdiğini ifade etti. Akar, AFAD tarafından ne kadar talep edilirse bölgeye o kadar mobil mutfak göndereceklerini dile getirdi.

Akar, bayram sonrasında ise milli kan hizmetleri üretme ile ilgili plan ve projeler konusunda Başbakan Davutoğlu ile görüşeceklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu, kurban vekaletini Türk Kızılayı'na verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN