Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın derin çelişkisi

Giriş Tarihi: 13.2.2015 10:51 Güncelleme Tarihi: 13.2.2015 14:42
Büşra Ersanlı'nın derin çelişkisi

2011 yılında paralel yapıya yakınlığı ile bilinen savcı ve polislerin kumpasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen Prof. Pensilvanya’nın kanalı Bugün TV’ye çıkarak Nazlı Ilıcak ile birlikte Paralel yapıya övgüler yağdırdı.

Paralel yapıya yakın Bugün TV'de Nazlı Ilıcak'ın programına çıkan Prof. 2011 yılında paralel polislerin operasyonu sonucu KCK ana davası kapsamında tutuklanarak cezaevine atılmıştı.

Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi öğretim üyesi olan Prof. Ersanlı, Kürt açılımını destekleyerek Kürt sorununun demokratik yollardan çözüme ulaştırılması gerektiğini savunmuş, bu çerçevede barışçıl ve siyasi çerçevede sorunun çözülmesi için BDP Siyaset Akademisi'nde dersler vermisti.

SAVCI ADNAN ÇİMEN GÖZALTINA ALDIRMIŞTI

BDP parti meclisine demokratik bir anayasa taslağı hazırlanması çalışmaları çerçevesinde destek vermesi ardından Kasım 2011 de KCK davası kapsamında "örgüt üyeliği ve örgüt yöneticisi" olduğu iddiasıyla tutuklanan Ersanlı 9 ay cezaevinde yattı. Ersanlı'yı tutuklayan Savcı Adnan Çimen'di…CEMAAT MEDYASI SALDIRDI DAVUTOĞLU DESTEK VERDİ


Ersanlı'nın tutuklanması gerek Türk kamuoyunda gerekse de Uluslararası Basın ve Kamuoyu'da şiddetle eleştirildi. Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu 11 Temmuz 2012 günü Milliyet gazetesine verdiği demeçte Büşra Ersanlı'nın terörist olduğuna inanmadığını söyledi. Ersanlı 13 Temmuz 2012 günü 3.yargı Paketi kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Gözaltı sürecinde Gülen medyasının saldırılarına maruz kalan Büşra Ersanlı hakkında neden tutuklanması gerektiğini anlatan haberler yayınlandı

ZAMAN YAZARI GÜLERCE ÖZÜR DİLEDİ

Büşra Ersanlı bir söyleşinde o dönem cemaatin içinde olan ve Zaman Gazetesi 'nde yazan Hüseyin Gülerce'nin kendisini arayarak "Siz bizi zor günümüzde desteklediniz, biz sizi desteklemedik, özürümü kabul edin," dediğini belirtti.Ersanlı paralel yapının kendisine bütün bu yaşattıklarına rağmen Bugün TV'ye çıkarak Nazlı Ilıcak'ın hükümeti paralel yapı ile mücadele ediyor diye yerme üzerine kurulu programında yer aldı.Ersanlı'nın bu çelişkisi ekran karşısındakileri hayretler içerisinde bıraktı.

ORAL ÇALIŞLAR: BÜŞRA ERSANLI VE CEMAATİN CADI AVI

Oral Çalışlar Büşra Ersanlı'nın tutuklanmasından sonra kaleme aldığı yazısında şu ifadelere yer vermişti

"Böyle düşünürken ilk çarpıcı sarsıntıyı KCK soruşturması sırasında yaşadım. Büşra Ersanlı, Ragıp Zarakolu bu soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Cemaat yanlısı televizyon ve gazeteler, "cadı avı" başlattı. "KCK işbirlikçisi gazeteciler" listeleri yayınlandı. Gerçeklikle herhangi bir biçimde ilgisi olmayan haberler üretildi ve kendimizi tam anlamıyla bir "algı operasyonu"nun içinde bulduk. "


İDRİS NAİM ŞAHİN TUTUKLAMAYI SAVUNMUŞTU

Paralel yapıya yakınlığı ile bilinen İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin ise Ersanlı için"30 bin profesör var, bini tutuklansa haydi neyse, ama bir kişi için koparılan kıyamet de ne… Büşra Ersanlı profesör hanımefendinin 80 öncesi gençlik yıllarına bir yolculuk yapmanızı tavsiye ederim değerli arkadaşlar. Hangi suçtan, hangi komünizan faaliyetten mahkûm olduğunu, cezaevinde yattığını, akrabalarının kim olduğunu, bir başka sevdanın yolcusu olduğunu araştırırsanız görürsünüz…"demişti.

KCK operasyonları ile çözüm sürecini sabote eden Paralel yargı ve polislerin marifetiyle tutuklanan Nazlı Ilıcak ile birlikte Bugün TV'ye çıkarak Paralel yapıya desteklemesi ve kendisine kumpas kuran polis ve savcıları demokrasi kahramanı ilan etmesi Büşra Ersanlı'nın okurları ve öğrencileri tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

ERSANLI'NIN PARALEL KANALA KATILMASI SOSYAL MEDYADA DA TEPKİ TOPLADI İŞTE ATILAN BAZI TWEETLER


Kaynak: Sabah.com.tr

Böcekçi polislere, kırmızı bülten yolda

Paralel tahliye planı bakanlığa takıldı

TÜBİTAK desteği Paralel okula aktı


Diyanet'ten 'Risale-i Nur' müjdesi

Zaman yine şaşırtmadı!

Yargıda çekirdek kadroya büyük temizlik

Havuz Cumhuriyet'i

Paralel imam ve ABD senatörü aynı karede

Dershane bahane U dönüşü şahane

İşte Paralel Yapı'nın dünya imamları

Davutoğlu'nun eşini de dinlemişler

O mektubun altından 'Paralel bağış' çıktı

Bank Asya'nın o iki şubesi mercek altında

Direnmeye çağıracağına sandığa çağır be adam!..

Fuat Avni'ye büyük şok

Yüksek yargı başkanlarını seçti

İstifaya zorlanan hâkime hanım yeniden kürsüde


TMSF Bank Asya'ya el koydu

İşte tüm yönleriyle TMSF'nin Bank Asya operasyonu

Pasaport iptal yeşil kart sırada10 soruda TMSF Bankasya'ya el koydu

Yiğit Bulut'tan Bank Asya yorumu

BANK ASYA'DA PARASI OLANLAR NE YAPACAK? - TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büşra Ersanlı'nın derin çelişkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN