Polis denetimde dolmuşçu isyanda

Giriş Tarihi: 1.1.2013

Niğde'de artan trafik kontrollerinde sürücüler trafik ekiplerinin yanlı davrandığını ileri sürdü

Son dönemlerde Niğde merkezde artan trafik kontrolleri nedeniyle polis ekipleri kentin çeşitli noktalarında eş zamanlı denetimler yapıyor. Niğde Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ'ın göreve başlamasının ardından kentte, özellikle trafik konusunda denetimler önceki dönemlere göre daha da artırıldı. Denetimleri sıklaştıran trafik ekipleri vatandaşın beğenisini kazanırken, denetimler zaman zaman toplu taşıma araçlarının sürücülerini ise isyan ettiriyor.

"YANLI DAVRANILIYOR"
Denetim yapan trafik ekiplerinin durdurduğu toplu taşıma aracı sürücüsü Abdullah Karataş, polislerin kendilerinin bağlı olduğu kooperatif otobüslerini daha çok durdurup ceza kestiğini ve yanlı davrandıklarını iddia ederek, "10 nolu kooperatif haricinde hiç kimseyi durdurmuyorlar. İki ayda oğlumun ceza puanı son noktaya geldi. Mecburen sefere ben çıktım. Neden başka toplu taşıma araçlarını durdurmuyorlar" diye konuştu.

GÖZLEM YAPILIYOR

Trafik polisleri ise böyle bir durumun olmadığını, tüm araçları durdurmaları halinde trafiğin kilitleneceğini belirttiler. Trafik ekipleri, yoğunluğu dikkate alınarak durdurulması gereken toplu taşıma araçlarını denetlediğini söylediler. Niğde'den Bor istikametine giden 27 toplu taşıma aracını kontrol eden polisler, trafik kuralı ihlali bulunan 7 araca ceza kestiler. Hayrettin YENEL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis denetimde dolmuşçu isyanda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN