Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdeniz Oyunları'nda heyecanlı bekleyiş

17. Akdeniz Oyunları için geri sayım sürerken ev sahibi Mersin'de heyecan dorukta. Toplam 53 tesisin büyük bir çoğunluğunun bu ay içerisinde teslim edilmesi bekleniyor

Olimpiyatlardan sonra 32 spor dalı ile dünyada en fazla branşın bir arada yapıldığı organizasyon olarak öne çıkan 2013 Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapacak olan Mersin'de hazırlıklar son aşamaya geldi. Akdeniz'e kıyısı bulunan ülkeler arasında dört yılda bir düzenlenen spor oyunlar 20-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

SON AŞAMAYA GELDİ

Mersin'in 4 merkez ilçesinin yanı sıra Tarsus, Erdemli ve Silifke ilçelerinde, ayrıca Adana'daki tesislerde gerçekleştirilecek organizasyon kapsamında, il merkezinde toplam 41 tesis kulanım için hazırlanırken, Tarsus'ta 3, Erdemli'de 2, Silifke'de 1 ve Adana ise 5 tesis Akdeniz Oyunları'na için heyecanlı bekleyişini sürdürüyor.

TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörü Bekir Korkmaz, Haziran ayında yapılacak olan oyunların Mersin ve Türkiye için çok önemli olduğunu ifade etti. Geçtiğimiz yıl Erzurum'da düzenlenen Kış Olimpiyatları'nın bugüne kadar yapılan kış oyunları içerisinde en yüksek puanı alma başarısını gösterdiğinin altını çizen Korkmaz, " Türkiye'nin 2020 Olimpiyatları öncesinde en önemli virajı olarak görülen 17. Akdeniz Oyunları'nda tüm dünyanın dikkatini çekeceğiz" dedi.

İKİ YILDA TAMAMLAYACAĞIZ
Normal şartlarda organizasyonun hazırlık süresinin 6 yıl olduğunu kaydeden Korkmaz, "Ancak bazı sıkıntılardan dolayı bize 2 yıl gibi kısa bir hazırlık dönemi kaldı. Bizim taahhüdümüz, böyle kısa bir zamanda organizasyona kusursuz bir şekilde ev sahipliği yapacağımız yönünde. Tesislerin yapımı devam ediyor. Büyük çoğunluğunun bu yılın ilk ayında bize teslim edileceğini gururla söyleyebiliriz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz Oyunları'nda heyecanlı bekleyiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN