Akkurt: Çözüm için aktif görev alıyoruz

Giriş Tarihi: 3.1.2013

Çukurova SİFED Başkanı Ahmet Akkurt, "Dünyada yoğun bir rekabet yaşanırken, kentimizin ve bölgemizin kalkınması, 2023 hedeflerine ulaşması için aktif görev alıyoruz" dedi

Mersin Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) ve Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (Çukurova SİFED) Başkanı olarak onlarca projeye öncülük ettiklerini ve birçoğunu hayata geçirdiklerini söyleyen Ahmet Akkurt, "2023 Hedefleri'ne ulaşmak için şimdiden çalışmak zorundayız. Görev anlayışımız kentin sorunlarını işaret edip beklemek yerine, çözüm için aktif görev almak" dedi.

İKİ AYAKLI KALKINMA
Sadece kent veya bölge olarak kalkınmayı sağlamanın rekabet ortamında mümkün olamayacağını dile getiren Akkurt, "Görev aldığımız tüm oluşumlarda stratejileri, Türkiye'nin kalkınma planları ve gelecek vizyonu içinde değerlendiriyoruz. Kent bazında MESİAD olarak hareket ederken, bölgesel kalkınma için Çukurova SİFED ve DASİFED çatısı altında etkin rol oynuyoruz" diye konuştu.

HEDEF 2023

MESİAD olarak, planlamaya ve proje geliştirmeye öncelik verdiklerini kaydeden Akkurt, temel hedefin kenti ve bölgeyi 21. yüzyıla hazırlamak olduğunu söyledi. Akkurt; "Dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında yer alabilmek için kent ve bölge olarak üstümüze düşen görevleri yerine getireceğiz. Bu amacın pratikteki uygulaması ise 2023 hedeflerinde başarıya ulaşmamızdır" şeklinde konuştu.

Deniz KARA / MERSİN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akkurt: Çözüm için aktif görev alıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN