Asfalt şantiyesinde saatte 200 ton üretim

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Ceyhan Yolu üzerinde kurduğu asfalt şantiyesinde saatte 200 ton asfalt üretimi gerçekleştirilecek

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Adana Büyükşehir Belediyesi, yeni asfalt şantiyesini hizmete sunmaya hazırlanıyor. Şantiyeyi ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Makina İkmal ve Onarım Dairesi Başkanı Zafer Baylan'dan bilgi aldı. Aldırmaz, 1,5 ay sonra üretime başlayacak olan şantiyede saatte 200 ton asfalt üretimi yapılacağını söyledi.

İHTİYACI KARŞILAYACAK
78 dönüm arazi üzerine kurulan asfalt şantiyesinin günde 16 saat faaliyette olacağını kaydeden Zihni Aldırmaz, "Bu şantiyemiz ilçeler dahil tüm Adana'nın asfalt ihtiyacını karşılayacak. Ulaşım imkanları da çok fazla hem D-400 karayolu hem de TEM Otoyolu'na çok yakın. Adana'ya hayırlı olsun" dedi.

STAT YAPILACAK

Eski şantiyeyi Spor Bakanlığı'na tahsis ettiklerini belirten Aldırmaz, "Eski şantiye yerine Sayın Başbakanımızın Adana'ya müjdeleri arasında yer alan 35 bin kişilik stat inşa edilecek. Stat ihalesi bugünlerde yapılacak. İhaleyi aksatmayacak şekilde asfalt şantiyesini buraya taşıyoruz. Yeni şantiyemizde kapasitesi 2 bin ton olan tanklar kullanılacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asfalt şantiyesinde saatte 200 ton üretim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN