Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağ'ın hedefi ilk 100'e girebilmek

Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan: Hedefimiz Avrupa'nın ilk 100 üniversitesi arasında olmak

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Bölgenin en etkili eğitim kurumlarından, Adana-Mersin'in kalbi yenice'de kurulan Çağ Üniversitesi, 5 yıllık hedefini Avrupa'da ilk 100'e girmek olarak belirledi. Bayboğan Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan, "Uzun müzakereler sonunda üniversitemizin diploması bütün kalite kriterlerini yerine getirmesinden dolayı Avrupa Birliği'nde kabul edildi. Bu bizi çok mutlu etti. Şimdi hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içerisinde Avrupa'nın en iyi 100 üniversitesi arasına girmek. Bunun için gayret göstereceğiz ve çalışacağız" dedi. Mersin'de dünyanın önde gelen firmalarının turizm, enerji, liman, lojistik gibi alanlarda yatırım yaptığını ve bu alanlarda istihdam edilmek üzere nitelikli elemanlara ihtiyaç duyduğunu söyleyen Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan, "Üniversitemizde açılan yeni bölümlerde nitelikli, vizyon sahibi elamanlar mezun ederek bölgenin ihtiyacına yanıt veriyoruz. Çağ Üniversitesi mezunları iş dünyasının ilgi gösterdiği kişiler arasında yer alıyor" diye konuştu.

DÜNYA ÇAPINDA KAMPUS
Finans sektöründen emekli olduktan sonra varını yoğunu eğitime adayarak "Eğitim Gönüllüsü" olarak anılan Yaşar Bayboğan'ın kurduğu anaokulundan ilköğretime, kolejden üniversiteye 26 yıllık deneyime sahip Bayboğan Eğitim Vakfı, Çağ Üniversitesinin temelini 1997 yılında atmıştı. Adana ve Mersin tam ortasında 500 bin metrekare alanda peyzajı yapılmış tek kampus üzerinde kurulu Çukurova bölgesinin tek vakıf üniversitesi olma özelliğini elinde bulunduruyor.

YENİ BÖLÜMLER AÇILDI
Ülkemizin yükselen yıldızı olan Çukurova Bölgesi'nde dünyanın önde gelen firmalarının turizm, enerji, liman, lojistik gibi alanlarda yatırımlar yaptığını belirten Lütfi Bayboğan, "Üniversitemizde açılan Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümlerine ek olarak; devlet üniversitelerinde olmayan Uluslararası Finans, Uluslararası Ticaret ve Uluslararası Lojistik bölümlerini de açarak önemli bir eksiği gidermiş bulunuyoruz" diyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ'ın hedefi ilk 100'e girebilmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN