Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem çevreye hitap ediyor hem de göze

Kullanılmaz haldeki pet şişeleri değerlendirerek, doğada uzun süre yok olmayan pet şişeden saksı yapan Toroslar Belediyesi, bu çalışması ile geri dönüşüme katkı sağlıyor

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Mersin'in Toroslar Belediyesi, başlattığı örnek çalışma ile doğada uzun süre yok olmayan pet şişeleri saksıya dönüştürüyor. PARK ve Bahçeler Müdürlüğü serasında yetiştirilen ve pet şişelere konulan mevsimlik çiçekler kavşaklarda bulunan elektrik direklerine asılarak araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde üzerinde adeta bir çiçek bahçesi görünümü kazandırıyor.

ÇEVRECİ VE ESTETİK
Kuvva-i Milliye Caddesi üzerindeki refüj ve kavşaklarda yapılan çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Hamit Tuna, çevreye ve yeşile önem verdiklerini belirterek, yapılan bu çalışma ile geri dönüşüme katkı sağladıklarını söyledi. Başkan Tuna, pet şişelere ekilerek elektrik direklerine astıkları mevsimlik çiçeklerin çevreye ayrı bir görünüm ve estetik kazandırdığını ifade etti.

"BELEDİYEYE GETİRİN"
Vatandaşların, çevreye zararlı olan geri dönüşüm malzemelerini evlerinde değerlendirebileceğini vurgulayan Tuna, isteyen vatandaşların evlerinde bulunan pet şişeleri Toroslar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne iletebileceklerini kaydetti. Pet şişelerin doğada yok olması için çok uzun bir süre gerektiğini belirten Başkan Tuna şunları söyledi:

Renk renk menekşeler
"Geri dönüşüm noktasında pet şişeler doğada çok uzun süre çürümeden kalan malzemelerdir. Pet şişeleri saksı haline dönüştürerek yaptığımız bu çalışmayı vatandaşlarımız da evlerinde hazırlayıp kolaylıkla yapabilirler. Elektrik direklerine astığımız renk renk menekşeler ilçemizin giriş noktası olan Kuvva-i Milliye Caddesi üzerinde çevreye ayrı bir güzellik kattı. Bu çalışmayı gerçekten çok önemli buluyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem çevreye hitap ediyor hem de göze
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN